Szalona I połowa. Udana II część. Ostrovia z sukcesem

Koszykarki Ostrovii Ostrów Wlkp. zanotowały niezwykle ważne zwycięstwo. We własnej hali biało-czerwone podejmowały JAS FBG Sosnowiec. Podopieczne Andrzeja Kowalczyka musiały wygrać, żeby pozostać w grze o awans do rundy finałowej. No i ostrowianki tego dokonały. Zwyciężyły 68:57.

W I połowie sobotniego spotkania na parkiecie działo się mnóstwo. Początek był wyborny dla Ostrovii, która po kilku minutach prowadził 13:4. Znakomicie radziła sobie Paulina Rozwadowska, która była nie do zatrzymania dla rywalek, zdobywając 9 z tych 13 punktów. Później jednak Ostrovię dopadła niemoc. W efekcie. Przez 3 minuty rywalki rzuciły 14 punktów, Ostrovia tylko 2. No i sosnowiczanki prowadziły 18:15.

W II kwarcie gospodynie znów rozpoczęły od bardzo mocnego uderzenia. Przez osiem minut podopieczne Andrzeja Kowalczyka rzuciły 14 punktów. Rywalki miały za to olbrzymie problemy w ofensywie. Przez osiem minut miały w dorobku 0 punktów w II kwarcie. No i wtedy wystarczyły dwie minuty, żeby podopieczne Mirosława Orczyka zanotowały serię 11:0. Po 20 minutach Ostrovia wygrywała, ale już tylko 32:29.

Po zmianie stron sosnowiecki zespół postawił na obronę strefową. Tym razem jednak biało-czerwone potrafiły poradzić sobie z takim stylem gry w defensywie. W Ostrovii znakomicie radziła sobie Paulina Rozwadowska, która bezlitośnie ogrywała rywalki. Zdobyła 35 punktów, notując na swoim koncie 15 zbiórek. Ostrovia uzyskała kilka punktów zaliczki i kontrolowała grę, notując zasłużone i zarazem niezwykle ważne zwycięstwo.

TS Ostrovia - JAS FBG Sosnowiec 68:57 (18:18, 14:11, 20:15, 16:13)