Dziewczyny ,,Kowala" ponownie zwycięskie

Koszykarki Ostrovii poszły za ciosem. Po sobotnim sukcesie we własnej hali, tym razem podopieczne Andrzeja Kowalczyka zanotowały bardzo cenne zwycięstwo na wyjeździe. W środowym pojedynku w Swarzędzu biało-czerwone pokonały ekipę tamtejszego Lidera 78:65. Dla ostrowianek to kolejny krok w stronę awansu do rundy finałowej.

Trwający tydzień jest niezwykle ważny dla koszykarek Ostrovii. Zespół potrzebuje wygranych, żeby skutecznie walczyć o awans do rundy finałowej. Dzisiaj podopieczne Andrzeja Kowalczyka wykonały kolejny krok w stronę miejsca w pierwszej piątce. Ostrovia, jak najbardziej zasłużenie wygrała w Swarzędzu. I kwarta miała wyrównany przebieg, ale w drugich dziesięciu minutach, wydarzenia na parkiecie zdominowały podopieczne Andrzeja Kowalczyka, które wygrały II kwartę 25:12. Po zmianie stron swarzędzka drużyna próbowała odrobić straty. Spotkanie było emocjonujące, ale Ostrovia nie dała sobie wydrzeć sukcesu. Z dorobkiem 21 punktów mecz zakończyła Paulina Rozwadowska, która dorzuciła jeszcze 19 zbiórek. 16 ,,oczek” to zdobycz Magdalena Parysek, tymczasem po 15 punktów zdobyły: Karolina Kaczmarek i Iwona Winnicka.