Tajfun przegrywa w derbach. Goście nadal liderem

Raszkowski LKTS ponownie lepszy od ostrowskiego Tajfuna. W sobotnich derbach w II lidze tenisa stołowego, zespół Jana Harlaka pokonał ostrowian 6:4. Dzięki temu raszkowianie pozostają liderem tabeli. W derbowym pojedynku emocje były ogromne. Spotkanie stało na dobrym poziomie.

Jak przystało na derby, sobotni pojedynek Tajfuna z Raszkowskim LKTS-em stał na dobrym poziomie. Emocji w tej rywalizacji było mnóstwo. Dla obu zespołów spotkania derbowe są wyjątkowe i bardzo prestiżowe.

W I rundzie w Raszkowie gospodarze wygrali 8:2. W rewanżu na zwycięstwo liczyli ostrowianie. Od początku mecz był wyrównany, zacięty i pełen emocji. W poszczególnych setach o końcowym wyniku decydowały detale.

O losach sobotniego pojedynku decydowała ostatnia seria pojedynków singlowych. W pierwszym meczu niepowodzenie zanotował Jakub Pilarski. Dzięki temu raszkowska drużyna wygrywała 5:4. Remis dla Tajfuna mógł uratować Miłosz Kobylański, który świetnie rozpoczął mecz z Pawłem Małkusem. Wygrał dwa sety. Później jednak kolejne trzy partie należały do doświadczonego zawodnika gości, który potrafił przechylić szalę sukcesu na swoją stronę. To sprawiło, że sobotnie derby goście wygrali 6:4.

W drugoligowej tabeli przewodzi zespół z Raszkowa, który w ośmiu meczach zdobył 16 punktów. Po sobotnim niepowodzeniu Tajfun z dorobkiem 11 punktów plasuje się na trzeciej pozycji.