Ostrovia rozgromiła ŁKS

Koszykarki Ostrovii zanotowały ósme zwycięstwo w obecnych rozgrywkach. W sobotni wieczór podopieczne Andrzeja Kowalczyka nie dały żadnych szans ŁKS-owi Łódź. W rywalizacji z najsłabszym pierwszoligowcem biało-czerwone wygrały bardzo efektownie 94:48. Do przerwy jednak postawa ostrowianek pozostawiała wiele do życzenia.

Do przerwy postawa ostrowianek pozostawiała wiele do życzenia. Gospodynie były zdecydowanym faworytem tego meczu, tymczasem spotkanie miało wyrównany przebieg. Przyczyną była słaba gra podopiecznych Andrzeja Kowalczyka. Ostrowianki popełniały wiele prostych błędów. Mnożyły się straty i niecelne rzuty. Po 20 minutach ostrowski zespół wygrywał 37:25.

Dopiero w III kwarcie Ostrovia zagrała na miarę oczekiwań i możliwości. W tej części spotkania dominacja gospodyń była ogromna. Ostrovia rozbiła ŁKS. Wygrała III kwartę 31:9. W tej sytuacji ostatnie dziesięć minut było jedynie dopełnieniem formalności.

TS Ostrovia Ostrów Wlkp. - ŁKS Łódź 94:48 (16:11, 21:14, 31:9, 26:14)