Ostrovia przegrywa w Krakowie, w II etapie walka o utrzymanie

Koszykarki Ostrovii na własne życzenie przegrały środowy pojedynek w Krakowie. Biało-czerwone walczyły z liderującą w tabeli tamtejszą Koroną. Przez wiele minut Ostrovia prezentowała się bardzo dobrze. Niestety, w dramatycznej końcówce gospodynie potrafiły zanotować sukces. Korona pokonała Ostrovię 76:75.

Ostrovia chcąc zachować szansę awansu do rundy finałowej musiała wygrać środowy mecz. Biało-czerwone podjęły rękawicę. Z liderem przez długi czas grały bardzo dobrze.

I kwarta miała wyrównany przebieg. W drugich dziesięciu minutach krakowska drużyna uciekła na dystans dziewięciu punktów. Korona prowadziła 35:26, ale Ostrovia szybko odrobiła straty. Do przerwy mieliśmy remis 41:41.

W III kwarcie podopieczne Andrzeja Kowalczyka zanotowały najlepszy fragment w tym spotkaniu. Ostrowianki zdominowały wydarzenia na parkiecie. W efekcie w 26 minucie ostrowski zespół prowadził 57:43. W ostatniej odsłonie gospodynie rzuciły się w pogoń. Korona odrabiała straty. Tym samym doszło do niezwykle dramatycznej końcówki. W 35 minucie był remis 66:66. Losy spotkania ważyły się do ostatnich sekund.

Na kilkanaście sekund przed zakończeniem, przy prowadzeniu Ostrovii 75:74 dwa rzuty wolne spudłowała Karolina Kaczmarek. W ostatniej akcji sprawy w swoje ręce wzięła Agata Rafałowicz. Liderka Korony przeprowadziła skuteczną akcję. Zdobyła punkty i zapewniła Koronie wygraną 76:75.

Środowe niepowodzenie sprawia, że już dziś Ostrovia straciła definitywnie szanse na awans do rundy finałowej. Biało-czerwone w drugim etapie walczyć będą o utrzymanie. W najbliższą niedzielę na zakończenie rundy zasadniczej Ostrovia podejmować będzie Karkonosze Jelenia Góra.

Korona Kraków - TS Ostrovia Ostrów Wlkp. 76:75 (24:22, 17:1, 11:18, 23:15)