Ostrovia wygrywa na koniec rundy zasadniczej

Koszykarki Ostrovii we własnej hali pokonały Karkonosze Jelenia Góra. Niedzielne spotkanie biało-czerwone wygrały 70:60. Rundę zasadniczą podopieczne Andrzeja Kowalczyka zakończyły na szóstym miejscu. Zespół Ostrovii nie wywalczył więc awansu do rundy finałowej. Ostrovię czeka walka o utrzymanie.

Ostrovia była zdecydowanym faworytem niedzielnego spotkania. Jeleniogórzanki są bowiem przedostatnim zespołem w grupie B. W Karkonoszach prym wiodą ostrowianki: Agnieszka Misiek i Agata Krygowska. Dla nich wczorajsze spotkanie miało więc wyjątkowe znaczenie. Agata Krygowska trafiła 8 z 19 rzutów z gry, zdobywając 21 punktów. Dorobek Agnieszki Misiek to 13 punktów (5 celnych rzutów przy 14 próbach).

Ostrowianki rozpoczęły mecz od mocnego uderzenia. W I kwarcie dominacja podopiecznych Andrzeja Kowalczyka nie podlegała żadnej dyskusji. Ostrovia z dużą łatwością powiększała prowadzenie. Po dziesięciu minutach ostrowski zespół wygrywał 27:13. W kolejnych trzech odsłonach rywalki zagrały dużo lepiej. Tym samym kibice nie mogli narzekać na brak emocji. Koszykarki Karkonoszy starały się odrabiać straty. Ostrovia mimo, że nie zachwycała swoją dyspozycją, to potrafiła utrzymać bezpieczną dla siebie przewagę.

Wczorajszy mecz był ostatnim w rundzie zasadniczej. W 20 ligowych występach Ostrovia zanotowała 11 wygranych, przy 9 porażkach. Zespół Andrzeja Kowalczyka zajął szóste miejsce i tym samym nie awansował do rundy finałowej.

TS Ostrovia Ostrów Wlkp. - Karkonosze Jelenia Góra 70:60 (27:13, 12:21, 15:9, 16:17)