Zagrali świetnie i awansowali

Drużyna juniorów KPR Ostrovia zwycięstwem zakończyła rywalizację w spotkaniach barażowych o awans do ćwierćfinału mistrzostw Polski. W dwumeczu biało-czerwoni walczyli z Nielbą Wągrowiec. W poniedziałek przegrali na wyjeździe 25:21. We wtorek u siebie odrobili straty, wygrywając 28:19.

Pierwszy barażowy pojedynek rozgrywany był w Wągrowcu w poniedziałek. Emocje były wielkie. Gospodarze byli jednak nieco lepsi. Nielba pokonała Ostrovię 25:21.

We wtorek spotkanie rewanżowe rozgrywane było w hali Szkoły Podstawowej numer 11. Decydujący mecz obserwował niemal komplet publiczności. To duża sprawa i spore zaskoczenie, bowiem rzadko zdarza się, żeby mecze juniorów oglądała tak duża liczba kibiców.

Emocji nie brakowało. Podopieczni trenera Pawła Ruska stanęli na wysokości zadania. W pierwszych 20 minutach nieco lepiej radzili sobie rywale. Później na parkiecie dominowali ostrowianie. Do przerwy prowadzili 12:11. Prawdziwy koncert gry zespół Ostrovii dał w II połowie. Wówczas ostrowska ,,siódemka” całkowicie zdominowała wydarzenia na parkiecie, nie pozostawiając żadnych złudzeń rywalowi. W efekcie ostrowianie z każdą kolejną minutą powiększali swoje prowadzenie. Ostrovia wygrała 28:19, zapewniając sobie awans do ćwierćfinału mistrzostw Polski, który rozgrywany będzie pod koniec stycznia.