Efektowna wygrana Ostrovii, młodzież na plus

Koszykarki Ostrovii nie miały żadnych problemów z odniesieniem trzeciej wygranej w grupie D tegorocznych rozgrywek. W sobotnie popołudnie biało-czerwone we własnej hali podejmowały KKS Olsztyn. Podopieczne Andrzeja Kowalczyka nie pozostawiły złudzeń rywalkom. Zanotowały rekordowy występ. Wygrały 100:74.

Ostrovia była zdecydowanym faworytem sobotniego meczu. Ostrowski zespół od pierwszej minuty dominował na parkiecie. Przewaga biało-czerwonych nie podlegała żadnej dyskusji. Po I kwarcie podopieczne Andrzeja Kowalczyka prowadziły 24:10. W II kwarcie ostrowianki poszły za ciosem. Nadal dominowały. Tym samym koszykarki Ostrovii uniknęły sytuacji z poprzednich dwóch meczów. W rywalizacji z AZS-em II Lublin i Karkonoszami Jelenia Góra drugie dziesięć minut nie było udane dla Ostrovii. Wtedy rywalki odrabiały straty. Dzisiaj było inaczej. Ostrovia przeważała i systematycznie powiększała prowadzenie. W II połowie trener Andrzej Kowalczyk dał możliwość gry najmłodszym zawodniczkom w zespole. Z bardzo dobrej strony zaprezentowały się: Anna Kasprzyk i Monika Morgiel.

TS Ostrovia Ostrów Wlkp. - KKS Olsztyn 100:74 (24:10, 26:17, 20:21, 30:26)
Punkty zdobywały:
Ostrovia

19 Parysek, 15 Kaczmarek, 12 Winnicka, 10 Kasprzyk, 9 Jasnowska, 8 Nowicka, 8 Mielczarek, 7 Krzyżaniak, 6 Mistygacz, 5 Morgiel, 1 Dąbrowska.
KKS
25 Minczewska, 14 Zajączkowska, 10 Mońko, 8 Spittal, 7 Piwowarczyk, 6 Burandt, 4 Żukowska