Salos lepszy od Astry w siatkarskich derbach

Kolejny sukces na swoje konto zapisali siatkarze ostrowskiego Salosu. Tym razem podopieczni trenera Mariusza Nowaka we własnej hali podejmowali Astrę Krotoszyn. W derbach regionu nie brakowało emocji. Gospodarze byli jednak lepsi. Wygrali, jak najbardziej zasłużenie 3:1. Tym samym Salos pozostaje wiceliderem III ligi.

W sobotę siatkarze ostrowskiego Salosu występowali w roli faworyta. W derbach zawsze jednak jest ciekawie. Szóstka Astry nie zamierzała łatwo oddać tego meczu. Pierwszą partię podopieczni trenera Mariusza Nowaka wygrali 20. Tradycyjnie dużą dawkę emocji mieliśmy w drugiej partii. Ten set do czerwoności rozgrzał kibiców siatkówki. Emocje były olbrzymie. Ostatecznie zespół Astry wygrał 30:28. W trzeciej partii lepsi byli ostrowianie, którzy zwyciężyli do 18, ale w czwartym secie ponownie mieliśmy zaciętą walkę. Zespół Astry szukał dla siebie szansy na odwrócenie losów meczu. Emocje były wielkie. W dramatycznej końcówce Salos był nieco lepszy. Wygrał 28:26 i cały mecz 3:1.

Po sobotnim sukcesie ostrowianie mają w dorobku 39 punktów i zajmują drugie miejsce w tabeli z przewagą sześciu punktów nad Liskowiakiem Lisków. Do zakończenia rundy zasadniczej pozostały dwie kolejki spotkań. 7 lutego Salos zagra na wyjeździe z Baryczą Janków Przygodzki, natomiast 14 lutego u siebie podejmować będzie UKS 9 Leszno. Tym samym podopieczni Mariusza Nowaka są bardzo bliscy awansu do kolejnej fazy rywalizacji o awans do II ligi.