Ostrovia z awansem po dramatycznej walce

Drużyna juniorów KPR Ostrovia wywalczyła awans do półfinału mistrzostw Polski. Podopieczni Pawła Ruska zanotowali bardzo udany występ w trakcie trzydniowego ćwierćfinału w Kwidzyniu. Biało-czerwoni wygrali dwa mecze i awansowali dalej. O wszystkim decydował jednak ostatni pojedynek z Nielbą Wągrowiec.

Turniej ćwierćfinałowy w Kwidzyniu rozgrywany był od piątku. Na inaugurację ostrowianie zmierzyli się ze Szczypiorniakiem Olsztyn. Ostrowski zespół dominował niemal od początku, wygrywając pewnie 33:24. W sobotę rywalem podopiecznych Pawła Ruska byli gospodarze. W meczu z MMTS-em Kwidzyn emocji nie brakowało, ale rywal był jednak lepszy. Wygrał 26:19. Tym samym niedzielny mecz z Nielbą Wągrowiec decydował o wszystkim. Spotkanie było niezwykle wyrównane i zacięte. Do przerwy biało-czerwoni wygrywali 12:11. Po przerwie dawka emocji była jeszcze większa. Osiem minut przed zakończeniem ostrowska drużyna prowadziła 18:16, ale przeciwnicy odrobili straty, doprowadzając do remisu 19:19. Ostatnia minuta niedzielnego meczu rozgrzała do czerwoności. Zespół Ostrovii wyszedł jednak zwycięsko z tego boju. Złotą bramkę, na wagę wygranej i awansu do półfinału zdobył Dawid Stempniak. Tym samym ostrowska ,,siódemka” wygrała 20:19 i zajmując drugie miejsc w turnieju wywalczyła awans do półfinału.