Ostrovia wygrywa na wyjeździe, Salos we własnej hali

Cenne wyjazdowe zwycięstwo zanotowali na swoim koncie piłkarze ręczni Ostrovii. Zespół Witolda Rojka po dramatycznej walce w Ostrowcu Świętokrzyskim pokonał KSZO 38:37. W sobotę sukces zanotowali również siatkarze ostrowskiego Salosu, którzy u siebie okazali się lepsi od gości z Leszna. Zespół Mariusza Nowaka wygrał 3:0.

Ostrowianie wiedzieli doskonale, że w hali KSZO czeka ich trudna przeprawa. No i rzeczywiście drużyna dowodzona przez Witolda Rojka musiała się sporo napracować, żeby wywalczyć komplet punktów. Dawka emocji dla kibiców był ogromna. W II połowie gospodarze posiadali nawet cztery gole zaliczki. Ostrowianie nie zamierzali jednak rezygnować. To sprawiło, że o wszystkim decydowały ostatnie fragmenty meczu. Wówczas kibice zostali rozgrzani do czerwoności. Finisz należał do Ostrovii, która wygrała 38:37. Najskuteczniejszym zawodnikiem biało-czerwonych był Jakub Tomczak, autor 10 goli. 7 bramek zdobył Paweł Dutkiewicz, 5 Arkadiusz Galewski. Po sobotnim meczu ostrowska ,,siódemka” ma w dorobku 16 punktów. Tym samym ostrowianie w pierwszoligowej tabeli zajmują teraz siódme miejsce.

W sobotnie popołudnie we własnej hali wystąpili siatkarze ostrowskiego Salosu. Drużyna Mariusza Nowaka zajmuje pozycję wicelidera III ligi. Tym razem ostrowska szóstka zmierzyła się z UKS-em Dziewiątka Leszno. Salos, jak na faworyta przystało, wygrał pewnie 3:0. Poszczególne sety: 25:18, 25:17, 25:21.