Nieudana sobota. Wyjazdowe porażki koszykarzy i piłkarzy ręcznych

Sobota nie była udana dla naszych ligowców, którzy grali w halach rywali. Niepowodzeniem zakończyła się wyprawa koszykarzy BM Slam Stal do Łańcuta. W hitowym pojedynku ostrowscy koszykarze ulegli tamtejszemu Sokołowi 80:93. Porażki doznali też piłkarze ręczni Ostrovii, którzy w dalekim Przemyślu ulegli drużynie Czuwaja 36:39.

Sobotni pojedynek był godny miana hitu. Koszykarze Sokoła i Stali stworzyli bardzo ciekawe widowisko, w którym były ogromne emocje dla fanów basketu. W I kwarcie nieco lepsi byli gospodarze, ale w drugich dziesięciu minutach ostrowianie poprawili grę. Dzięki temu ,,stalówka” odrobiła straty. Po 20 minutach był remis 32:32. Niestety, po przerwie, w III kwarcie, dużo lepiej wypadli podopieczni Dariusza Kaszowskiego. Sokół zagrał na piątkę z plusem. Ostrowianie za to zawodzili w defensywie i ataku. Sokół wygrał III kwartę 30:15. W ostatniej odsłonie ,,stalowcy” nie byli już w stanie odrobić strat.

Emocji nie brakowało także w meczu piłkarzy ręcznych. Dzisiaj zespół Ostrovii zagrał w Przemyślu. Do przerwy biało-czerwoni grali dobrze. Posiadali kilka bramek zaliczki. Po 30 minutach prowadzili 23:18. Niestety, po zmianie stron gra wyglądała zupełnie inaczej. Przemyski zespół zaczął odrabiać straty. ,,Siódemka” gospodarzy wykorzystała błędy ostrowian i wygrała 39:26.

Sokół Łańcut - BM Slam Stal Ostrów Wlkp. 93:80 (16:11, 16:21, 30:15, 31:33)