Ostrovia gra dalej, Astra pokonana

Piłkarska wiosna rozpoczęta. Pierwszy oficjalny mecz w 2015 roku rozegrano w sobotę w Krotoszynie. W pojedynku Okręgowego Pucharu Polski, tamtejsza Astra podejmowała Ostrovię 1909. Faworyzowani goście nie mieli żadnych problemów z odniesieniem sukcesu. Biało-czerwoni wygrali 3:0 i to był najniższy wymiar kary dla gospodarzy.

Marzenia gospodarzy o sprawieniu niespodzianki stały się nieaktualne już w 15 minucie meczu. Wówczas sędzia podyktował rzut karny po faulu na Tomaszu Kempińskim. Z decyzją arbitra nie zgadzał się Krzysztof Gościniak, który po chwili otrzymał czerwoną kartkę. Gospodarze stracili więc swojego kapitana oraz bramkę, bowiem rzut karny skutecznie wykonał Damian Michalski.

Grająca w osłabieniu Astra była więc jedynie tłem dla ostrowian. Przewaga biało-czerwonych była momentami miażdżąca. Gra toczyła się głównie na połowie krotoszyńskiej drużyny. Rafał Peksa, golkiper Ostrovii, był więc całkowicie bezrobotny w tym meczu. W sobotę największym problemem dla piłkarzy Ostrovii był brak skuteczności. Biało-czerwoni niemal seryjnie marnowali kolejne okazje.

W II połowie mecz nadal miał taki sam przebieg. Ostrowski zespół dominował całkowicie. Ostrovia zdobyła jeszcze dwa gole. W 49 minucie autorem bramki był Daniel Kaczmarek, który popisał się takim właśnie uderzeniem. Natomiast w samej końcówce wynik spotkania na 3:0 dla ostrowian ustalił kapitan Tomasz Kempiński.

Kolejny mecz pucharowy piłkarze Ostrovii rozegrają już w najbliższą niedzielę, 15 marca. Tym razem biało-czerwoni w Trębaczowie zmierzą się z tamtejszą Pogonią.