Ostrovia znów lepsza, Polonia pokonana

Kolejne zwycięstwo zapisały na swoje konto koszykarki Ostrovii. Tym razem biało-czerwone we własnej hali okazały się lepsze od Polonii Warszawa. Ostrowianki zwyciężyły 80:61. Stołecznej drużynie nie pomogła nawet świetna gra Natalii Małaszewskiej, która w tym spotkaniu rzuciła 32 punkty.

Dla Polonii niedzielny mecz w Ostrowie miał ogromne znaczenie. Warszawska drużyna bardzo chciała wygrać, żeby zapewnić sobie pozostanie w pierwszoligowym gronie. Stołeczne koszykarki były więc mocno zmobilizowane. Polonia w I połowie była bardzo wymagającym rywalem dla osłabionej Ostrovii, w której nie grają kontuzjowane: Marta Mistygacz i Sandra Nowicka. Do przerwy w zespole rywalek błyszczała Natalia Małaszewska, która z łatwością zdobywała kolejne punkty. W I połowie rzuciła ich 24. Po 20 minutach Polonia wygrywała w Ostrowie 38:37.

Po zmianie stron ostrowianki znalazły sposób na zatrzymanie liderki rywalek. Ostrovia postawiła na mocną defensywę. W efekcie warszawski zespół miał coraz większe problemy ze zdobywaniem punktów. To sprawiało, że ostrowianki przejęły kontrolę nad wydarzeniami na parkiecie. Ostrovia dominowała i powiększała prowadzenie, notując tym samym dziesiąte ligowe zwycięstwo z rzędu.

TS Ostrovia - Polonia Warszawa 80:61 (24:20, 13:18, 22:13, 21:10)