Centra i Ostrovia grają dalej, niespodzianka Victorii

Ostre strzelanie urządzili sobie piłkarze ostrowskiej Centry. W niedzielnym, ćwierćfinałowym meczu Okręgowego Pucharu Polski, podopieczni trenera Marka Wojtasiaka w Gołuchowie rozgromili tamtejszy LKS 6:1. Do kolejnej rundy awansowała również Ostrovia, która w Trębaczowie pokonała zespół Pogoni 3:0.

Piłkarze ostrowskiej Centry nie dali żadnych szans ekipie gołuchowskiego LKS-u. Drużyna Marka Wojtasiaka całkowicie zdominowała niedzielny mecz. Przewaga Centry była ogromna. Pierwsza bramka padła w 25 minucie. Autorem gola był Dawid Kuczyński. W 43 minucie ten sam zawodnik został sfaulowany w polu karnym. Sędzia podyktował rzut karny, który na bramkę zamienił Tomasz Adamiak.

Kolejne gole padały po przerwie. W 60 minucie akcję Centry wykończył Szymon Strączkowski. W 70 minucie na 4:0 podwyższył Dawid Kuczyński. Później dwie bramki zdobył jeszcze Adrian Żmija, który do siatki rywali trafiał w 76 i 82 minucie. W końcówce spotkania honorowe trafienie dla gospodarzy zanotował Dawid Pera.

Do półfinału awans wywalczył również zespół Ostrovii 1909. Biało-czerwoni W Trębaczowie pokonali tamtejszą Pogoń 3:0. Autorami goli byli: Daniel Kaczmarek, Tomasz Kempiński i Maciej Sipurzyński.

Największą niespodziankę w ćwierćfinale sprawił występujący w kaliskiej klasie okręgowej zespół Victorii Skarszew, który pokonał Piasta Kobylin 2:1. Losowanie par półfinałowych odbędzie się w siedzibie Kaliskiego OZPN w czwartek, 26 marca o godzinie 17.00. Mecze 1/2 rozgrywane za to będą 15 kwietnia. Wielki finał zaplanowano na środę, 6 maja.