Udany początek wiosny dla naszych piłkarzy

Od cennego zwycięstwa rundę wiosenną rozpoczęli ostrowscy trzecioligowcy. Ostrovia 1909 na własnym boisku pokonała dzisiaj Victorię Września 2:0. Na wyjeździe nad najsłabszym w lidze zespołem Włocłavii Włocławek efektownie 5:0 triumfowała za to Centra. Remis w Brodnicy ze Spartą zanotował za to zespół Jaroty Hotel.

Ostrovia była faworytem meczu z Victorią. Gospodarze musieli się jednak sporo napracować, żeby zainkasować komplet punktów.
W 28 minucie po dośrodkowaniu Marka Szymanowskiego jeden z obrońców Victorii zagrał piłkę ręką. Sędzia podyktował rzut karny. „Do piłki podszedł Damian Michalski, ale golkiper gości popisał się udaną interwencją.

W 45 minucie padła wreszcie bramka dla Ostrovii. Z rzutu wolnego precyzyjnie dośrodkował Dariusz Reyer. W polu karnym świetnie zachował się Damian Michalski, który uderzeniem głową skierował piłkę do bramki.

W II połowie piłkarze Victorii postawili wszystko na jedną kartę. Goście przejęli inicjatywę. Ostrowianie starali się bronić korzystnego dla siebie wyniku. W 80 minucie w polu karnym sfaulowany został Tomasz Kempiński. Rzut karny na bramkę zamienił Łukasz Wiącek, który przypieczętował sukces gospodarzy.

Pięć goli zdobyła dzisiaj za to ostrowska Centra. We Włocławku rozgromiła zamykającą tabelę tamtejszą Włocłavię i to aż 5:0. Gole dla zwycięzców zdobywali: dwa trafienia Jakuba Michalskiego i po jednym Tomasza Adamiaka, Michała Kucharskiego i Adriana Żmiji.

Remis na trudnym terenie w Brodnicy w starciu ze Spartą zanotował zespół Jaroty Hotel. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2:2. Wszystkie gole padły w I połowie. Dla JKS-u trafienia zanotowali: Piotr Skokowski i Marek Wiła.