Ruszyła ,,okręgówka", zwycięstwa liderów

26 bramek padło w inauguracyjnej kolejce spotkań na boiskach kaliskiej klasy okręgowej. Od efektownej wygranej 4:0 wiosenne zmagania rozpoczął zespół Pogoni Nowe Skalmierzyce, który nie dał żadnych szans Odolanovii. Męczył się lider z Kępna. Polonia pokonała na wyjeździe Zielonych Koźminek 2:1.

Skalmierzycki zespół nie miał żadnych problemów ze zwycięstwem w Odolanowie. Zimą w drużynie gospodarzy doszło do sporych zmian. Przede wszystkim z pracy zrezygnował trener Andrzej Dziuba, którego zastąpił debiutujący w seniorskim futbolu Leszek Krutin.
Gospodarze nie mieli więc szans na przeciwstawienie się wiceliderowi. Do przerwy Pogoń po bramce Mateusza Nogaja w 24 minucie prowadziła 1:0. Po zmianie stron trzy kolejne gole dorzucili jeszcze: Mariusz Dolny, Dariusz Mikołajczyk i Dmytro Poljanowski.

Dużo trudniejszą przeprawę ma za sobą lider. Polonia Kępno grała w Koźminu, gdzie zespół Zielonych prowadzi tera Damian Baras, były opiekun gołuchowskiego LKS-u i KKS-u Kalisz. Goście wygrali 2:1. Wyjazdowe niepowodzenia zanotowały drużyny Gorzyczanki i Baryczy. W debiucie zespół Mariusza Posadzego przegrał 1:3 w Trębaczowie, natomiast Barycz w Dobrzycy uległa Czarnym 0:2.