Sędziowskie numery w Ostrowie, Centra pokrzywdzona

Sobota nie była udana dla naszych piłkarskich trzecioligowców. Ostrowska Centra na własnym boisku uległa Sparcie Brodnica 0:2. Wyjazdowe niepowodzenie zanotował zespół Ostrovii 1909. Biało-czerwoni w Środzie Wielkopolskiej ulegli tamtejszej Polonii 1:4. Dzisiaj o punkty zagra Jarota Hotel Jarocin.

- To, co dzisiaj wyprawiał sędzia nie mieści się w głowie. Momentami to był kabaret - mówili w sobotę piłkarze ostrowskiej Centry, którzy mieli ogromne pretensje do sędziego. - Czujemy się pokrzywdzeni i nie będziemy tego ukrywać.

W pierwszych fragmentach sobotniego meczu ostrowianie mieli kilka dobrych okazji, ale bramki nie zdobyli. W 15 minucie za to do siatki Marcina Żółtka trafili goście. Będąc na pozycji spalonej bramkę zdobył Damian Kupisz.

W kolejnych fragmentach optyczna przewaga była po stronie gospodarzy. Niestety, zespół Centry miał problemy ze stwarzaniem sytuacji pod bramką rywala. Widoczny był brak pauzującego za kartki Michała Kucharskiego. Zwycięstwo 2:0 zespół Sparty przypieczętował bramką z rzutu karnego. W ostatniej minucie sędzia podyktował kontrowersyjną jedenastkę za rzekome przewinienie Łukasza Lewandowskiego. Prezent wykorzystał Damian Kupisz, który ustalił wynik na 2:0 dla gości.

W sobotę punktów nie zdobyła także Ostrovia, która zagrała w Środzie Wielkopolskiej. Biało-czerwoni byli mocno osłabieni. Gospodarze wypadli lepiej. W I połowie padły trzy gole. Co ciekawe wszystkie w ostatnich pięciu minutach. W 42 minucie prowadzenie gospodarzom dał Dawid Lisek. 60 sekund później wyrównał Marek Szymanowski, ale dwie minuty później na 2:1 dla Polonii uderzył Jakub Solarek. W II połowie dwa trafienia, które przypieczętowały sukces Polonii zanotował dobrze znany w regionie Krzysztof Bartoszak.