Znakomita Ostrovia, lider na kolanach

Kapitalny mecz rozegrał zespół Ostrovii 1909. Biało-czerwoni na własnym boisku pokonali dotychczasowego lidera, ekipę Warty Poznań. W tym spotkaniu padło sześć goli. Gospodarze po znakomitej grze w II połowie, jak najbardziej zasłużenie zwyciężyli 4:2. Po wygraną sięgnęła również ostrowska Centra, która zwyciężyła we Wrześni.

Początek meczu był kapitalny dla gospodarzy. W 9 minucie po raz kolejny tej wiosny w polu karnym sfaulowany został Tomasz Kempiński. Bartosz Pawłowski, bramkarz Warty miał szczęście. Za swoje zagranie otrzymał bowiem jedynie żółtą kartkę. Wykonawcą jedenastki był Daniel Kaczmarek. Uderzył pewnie i gospodarze wygrywali 1:0.

Kilka minut później Bartosz Pawłowski za krytykę decyzji sędziowskich otrzymał drugi żółty kartonik i musiał opuścić boisko. Ostrovia grała w przewadze, ale to goście zdobyli dwie bramki. Najpierw po faulu Dariusza Reyera sędzia podyktował rzut karny. W 26 minucie Adrian Laskowski doprowadził do wyrównania. Sześć minut później było już 2:1 dla lidera. Zespół Ostrovii popełnił fatalny błąd i goście byli bezlitośni. W tej sytuacji futbolówkę do bramki skierował Michał Ciarkowski.

W II połowie dawka emocji dla kibiców była jeszcze większa. Biało-czerwoni grali coraz lepiej z każdą kolejną minutą. W 71 minucie w roli głównej wystąpił Damian Michalski. Pomocnik gospodarzy popisał się wybornym uderzeniem z dystansu. Bramkarz rywali nie miał nic do powiedzenia. Wyrównujący gol dodał skrzydeł gospodarzom, którzy poszli za ciosem. 180 sekund później to Ostrovia prowadziła już 3:2. Tym razem kapitalną akcję przeprowadził defensor Kamil Krawczyk. To on będąc w trudnym położeniu posłał futbolówkę do bramki.
II połowa sobotniego meczu była więc wyborna w wykonaniu gospodarzy. Ostrowianie grali tak świetnie, że ręce same składały się do oklasków. Biało-czerwoni byli nie do zatrzymania. Dotychczasowego lidera dobił Tomasz Kempiński, który w ostatniej minucie zanotował uderzenie głową mimo asysty kilku graczy Warty.

W sobotę o punkty walczyły też dwie pozostałe nasze drużyny. Ostrowska Centra po dwóch trafieniach Michała Kucharskiego wygrała we Wrześni z tamtejszą Victorią 2:1. Tymczasem piłkarze Jaroty Hotel Jarocin bezbramkowo zremisowali na wyjeździe z Unią Solec Kujawski.
W tabeli z dorobkiem 42 punktów przewodzi Sokół Kleczew. Centra ma na koncie 37 punktów i jest na 7 pozycji. Ostrovia z dorobkiem 33 punktów zajmuje 10 miejsce, oczko niżej z 29 punktami jest za to zespół Jaroty Hotel.