Walczą o półfinał

Rywalizująca w lidze wielkopolskiej drużyna juniorek Ostrovii ma za sobą kolejny pojedynek. Tym razem podopieczne Jacka Wawrzyniaka we własnej hali podejmowały zespół Inei AZS Poznań. Biało-czerwone przegrały 57:81.

O losach sobotniego meczu zadecydowała III kwarta. Do przerwy bowiem pojedynek miał wyrównany przebieg. Po 20 minutach ,,akademiczki” prowadziły różnicą czterech punktów. Niestety, po zmianie stron poznańska drużyna zdominowała wydarzenia na parkiecie. Ostrowianki tymczasem prezentowały kiepską grę. Efekt był taki, że AZS systematycznie powiększał prowadzenie, odnosząc zasłużony, 24-punktowy sukces.
Dla Ostrovii to był piąty mecz w tegorocznym sezonie. Biało-czerwone z dorobkiem dwóch zwycięstw i trzech porażek zajmują teraz trzecie miejsce w tabeli. W obecnych rozgrywkach celem dla drużyny jest utrzymanie zajmowanego teraz miejsca, co pozwoli na awans do półfinału mistrzostw Polski.