KKS gromi Centrę, Ostrovia też z awansem

Bolesnej porażki w Kaliszu doznali piłkarze ostrowskiej Centry. Środowy mecz półfinału Okręgowego Pucharu Polski zakończył się efektownym zwycięstwem KKS-u, który pokonał podopiecznych Marka Wojtasiaka 4:0. Do wielkiego finału awans wywalczyła też Ostrovia. Biało-czerwoni wygrali wczoraj w Skarszewie z tamtejszą Victorią 3:1. Finał Ostrovia - KKS zapowiada się kapitalnie.

Piłkarze Centry rozegrali w Kaliszu słaby mecz. W pierwszych fragmentach ostrowianie prowadzili co prawda grę, ale nic z tego nie wynikało. Dużo było niedokładności i błędów. Kaliszanie byli za to skupieni na dobrej defensywie, czekając na swoje ofensywne okazje. Pierwsza nadarzyła się w 16 minucie. Po fatalnym błędzie defensywy Centry bramkę na 1:0 dla gospodarzy zdobył Stayko Stoychev. W 28 minucie było już 2:0 dla kaliszan. Tym razem w roli głównej wystąpił Remigiusz Malicki, który popisał się świetnym uderzeniem z dystansu.

W II połowie dominacja była po stronie Centry. Ostrowianie atakowali, ale gra przypominała walenie głową w mur. Zespół Marka Wojtasiaka nie miał pomysłu na rozbicie dobrze grających w defensywie gospodarzy. W końcówce kaliszanie zdobyli jeszcze dwie bramki. W 88 minucie trafił Mateusz Gawlik. W ostatniej minucie wynik na 4:0 dla KKS-u ustalił Jacek Gajewski.

W drugim wczorajszym meczu półfinałowym Victoria w Skarszewie podejmowała Ostrovię. W 6 minucie wynik otworzył Daniel Kaczmarek, ale już 120 sekund później do wyrównania doprowadził doświadczony Arkadiusz Maciejewski. Przed przerwą zobaczyliśmy jeszcze jedną bramkę. W 25 minucie prowadzenie Ostrovii 2:1 dał Daniel Kaczmarek.

Po zmianie stron emocji nie brakowało. Gospodarze walczyli dzielnie i ambitnie. Zespół Victorii bardzo chciał sprawić niespodziankę. Do tego jednak nie doszło. W 89 minucie decydujący cios zadał Patryk Perz, który zdobył gola pieczętującego awans Ostrovii do wielkiego finału.