Dramatyczna końcówka. Przegrana Ostrovii

Niesamowity finisz miał sobotni mecz Ostrovii 1909 z Pogonią Mogilno. Ostatnie minuty do czerwoności rozgrzały kibiców. Niestety, w kluczowych momentach więcej szczęścia dopisało gościom, którzy po bramce w samej końcówce wygrali 1:0. W ostatniej minucie meczu rzutu karnego dla gospodarzy nie wykorzystał za to Łukasz Wiącek.

Piłkarze Ostrovii będą zapewne chcieli, jak najszybciej zapomnieć o meczu z Pogonią Mogilno. Biało-czerwoni byli lepszym zespołem. Prowadzili grę, posiadali przewagę, ale pudłowali niemiłosiernie. To się zemściło. W 85 minucie rywale zdobyli bramkę.Autorem gola był Emile Thiakane.

Ostrowianie mogli jeszcze uratować punkt. W ostatniej minucie sędzia podyktował rzut karny dla biało-czerwonych. Do piłki podszedł Łukasz Wiącek, któremu jednak zabrakło szczęścia. Trafił bowiem w poprzeczkę. W dramatycznych okolicznościach Ostrovia ten niezwykle ważny mecz przegrała 0:1.

Kończący się właśnie tydzień jest bardzo nieudany dla ostrowskiej Centry. Najpierw u siebie bezbramkowo zremisowała z Wdą Świecie. W środę podopieczni Marka Wojtasiaka zostali rozbici w Kaliszu. W półfinale Okręgowego Pucharu Polski przegrali z czwartoligowym KKS-em 0:4. Dzisiaj ostrowski zespół znów stracił cztery gole. Centrę rozbiła Polonia Środa Wielkopolska, dla której dwie bramki zdobył znany z gry w Jarocinie Krzysztof Bartoszak.

Z naszych trzecioligowców swój dorobek wzbogacił jedynie zespół Jaroty Hotel. Podopieczni Grzegorza Wesołowskiego zremisowali ze Startem w Warlubiu 1:1. W 33 minucie wyrównującego gola dla JKS-u zdobył Łukasz Białożyt.

W trzecioligowej tabeli z dorobkiem 47 punktów przewodzi poznańska Warta, która o punkt wyprzedza jedenastkę Sokoła Kleczew. Centra ma w dorobku 38 punktów i zajmuje ósme miejsce. Na 10 pozycji z 35 punktami jest Jarota Hotel, tymczasem kolejny spadek zanotowała Ostrovia. Biało-czerwoni mają w dorobku 34 punkty i zajmują jedenaste miejsce. Będąca w strefie spadkowej Pogoń Mogilno traci do ostrowian zaledwie cztery punkty.