Centra znów przegrywa, Ostrovia tylko remisuje. Traci gola w końcówce

Po raz kolejny nie popisali się piłkarze ostrowskiej Centry. Zespół trenera Marka Wojtasiaka na własnym boisku przegrał z Unią Solec Kujawski 1:2. Gospodarze prowadzili 1:0, ale stracili dwie bramki po kardynalnych błędach. Remis w Swarzędzu zanotowała tymczasem Ostrovia.

W I połowie optyczna przewaga była po stronie ostrowian, ale gospodarze nie potrafili tego udokumentować. Po 45 minutach był więc bezbramkowy remis. Po zmianie stron było dużo bardziej ciekawie. Gospodarze za wszelką cenę chcieli zdobyć gola. To im się powiodło. W 55 minucie Centra objęła prowadzenie. Po dokładnym dograniu piłkę do siatki skierował Michał Kucharski.

Centra prowadziła i przestała grać. Ostrowianie stanęli, co bezlitośnie wykorzystali rywale. Gospodarze popełnili dwa kardynalne błędy. Najpierw zawinił Tomasz Adamiak. Dzięki temu w 69 minucie Rafał Kubacki doprowadził do wyrównania. W 85 minucie ten sam zawodnik zdobył zwycięskiego gola dla gości. Uderzył z dystans i po błędzie Marcina Żółtka futbolówka wylądowała w ostrowskiej bramce.

Remis w Swarzędzu to z kolei osiągnięcie Ostrovii. Biało-czerwoni w meczu z Unią prowadzili do przerwy 1:0 po bramce Łukasza Wiącka w 40 minucie. W 53 minucie Mateusz Molewski wyrównał, ale kwadrans przed końcem po trafieniu Daniela Kaczmarka było 2:1 dla Ostrovii. Niestety, zespół Piotra Konstanciaka nie potrafił utrzymać korzystnego dla siebie wyniku. W 89 minucie gospodarze za sprawą Marka Gołembowskiego doprowadzili do wyrównania. Spotkanie zakończyło się remisem 2:2.