Remis w derbach Południowej Wielkopolski

Cztery bramki i emocje w końcówce spotkania. Jarota Jarocin na własnym stadionie podejmowała Ostrovię Ostrów Wlkp. Mecz zakończył się wynikiem 2:2, chociaż po pierwszej połowie ostrowianie prowadzili już 2:0 i kontrolowali przebieg wydarzeń na boisku. W drugich 45 min. role się odwróciły i piłkarze Jaroty doprowadzili do remisu.

W pierwszej połowie Ostrovia dominowała na boisku i zdołała przeprowadzić kilka składnych akcji. Prowadzenie mogła objąć już w 4 minucie, jednak sytuacji sam na sam z bramkarzem nie wykorzystał Daniel Kaczmarek.

W 22 minucie pierwszą bramkę dla Ostrovii zdobył Damian Błaszczyk. Po dośrodkowaniu od Konrada Ruska strzał głową oddał Daniel Kaczmarek, który trafił w obrońcę Jaroty. Piłka spadła na nogę Błaszczyka, a ten nie dał szans bramkarzowi gospodarzy.

Kolejna bramka wpadła w 40 minucie. Na listę strzelców ponownie wpisał się Damian Błaszczyk, po świetnym prostopadłym podaniu od Daniela Kaczmarka.

Po zmianie stron ostrowianie zaprezentowali się znacznie gorzej, a do głosu zaczęli dochodzić piłkarze Jaroty, którzy po godzinie gry zdołali oddać pierwszy strzał na bramkę.  W 66 minucie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego gola zdobył Hubert Antkowiak. Kolejna bramka padła w 83 minucie. Faulowany w polu karnym był Antkowiak, a jedenastkę pewnie wykorzystał Piotr Skokowski.

W ostatnich sekundach meczu groźną kontrę lewym skrzydłem przeprowadził kapitan Ostrovii Marek Szymanowski, jednak strzelił minimalnie obok bramki.

Wszystkie gole, wypowiedzi zawodników oraz trenerów w materiale filmowym.

Jarota Jarocin - Ostrovia Ostrów Wielkopolski 2:2 (0:2)

0:1 - Damian Błaszczyk  (22.)
0:2 - Damian Błaszczyk  (39.)
1:2 - Hubert Antkowiak  (66.)
2:2 - Piotr Skokowski      (83.)

Jarota jarocin: Karol Szymański - Adrian Cieślak, Piotr Garbarek, Bartosz Kieliba, Piotr Skokowski, Bartosz Cierniewski (46. Jędrzej Ludwiczak), Michał Grobelny (46. Adrian Wróblewski), Łukasz Białożyt, Jacek Pacyński, Dominik Chromiński, Hubert Antkowiak

Ostrovia Ostrów Wielkopolski: Mateusz Wronecki, Kamil Krawczyk. Dariusz Reyer, Łukasz Wiącek, Konrad Rusek, Marek Szymanowski, Damian Michalski, Kamil Kucharski, Damian Błaszczyk (75. Michał Janoś), Daniel Kaczmarek (Patryk Perz), Michał Giecz (90. Jakub Jóźwiak)