Udana piłkarska sobota

W rozgrywanej dzisiaj 27. Kolejce III ligi komplet zwycięstw odniosły drużyny z Południowej Wielkopolski. Od dawna wyczekiwane trzy punkty zdobyli piłkarze Ostrovii, którzy na własnym boisku pokonali Spartę Brodnica 1:0.  Mecze wyjazdowe wygrały też drużyny Centry Ostrów i Jaroty Hotel – obydwa spotkania zakończyły się wynikiem 0:2.

Bardzo ważne zwycięstwo zanotowała Ostrovia. Po serii remisów i porażek, podopieczni trenera Piotra Konstanciaka wygrali 1:0 ze Spartą Brodnica. Bramkę na wagę zwycięstwa w 35 minucie pięknym strzałem z dystansu zdobył Damian Michalski. Tym samym Ostrovia awansowała na 10 miejsce w tabeli i ma już 9 punktów przewagi nad strefą spadkową.

Jarota Hotel pokonała na wyjeździe Włocłavię Włocławek. W 77 minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego bramkę dla jarocinian zdobył Adrian Cieślak. 10 minut później wynik meczu ustalił Łukasz Białożyt. Mecz zakończył się wynikiem 0:2.

Takim sam rezultat osiągnęli piłkarze Centry Ostrów w meczu z Chełmianką Chełmno. Bramki dla ostrowskiego zespołu zdobyli Jakub Michalski w 78  i Michał Kucharski 87 minucie.