Świetny mecz na starcie finału. Stal wygrywa

W znakomity sposób rozpoczął się wielkim finał play off koszykarskiej I ligi. Dzisiaj we własnej hali koszykarze BM Slam Stal rozpoczęli rywalizację z Sokołem Łańcut. Dawka emocji dla kibiców była ogromna. O wszystkim decydowała dogrywka. Gospodarze wypadli świetnie. Przy nadkomplecie publiczności świętowali sukces. Wygrali 90:85.

Finał play off rozpoczął się w najlepszy z możliwych sposobów. Na trybunach hali przy Kusocińskiego zasiadł nadkomplet publiczności. Fani basketu oglądali elektryzujące widowisko.

Początek był znakomity dla ostrowian. Już w I kwarcie gospodarze mieli dziesięć punktów przewagi. W II kwarcie Stal była lepsza od rywala o 13 punktów. Sokół nie zamierzał jednak rezygnować. Goście rzucili się do odrabiania strat. II połowa do czerwoności rozgrzała fanów basketu. Prowadzenie zmieniało się kilkakrotnie. Dawka emocji rosła z każdą minutą. W samej końcówce Stal prowadziła 71:68, ale Sokół doprowadził do wyrównania. Tomasz Fortuna trafił bowiem z dystansu.

W dogrywce ostrowianie prowadzili już nawet 85:77, ale rywale błyskawicznie zdobyli pięć punktów za sprawą Dawida Bręka. Kibice byli więc rozgrzani. Stal zachowała zimną krew. Ostrowianie nie dali sobie wydrzeć wygranej. Zwyciężyli 90:85. W rywalizacji do trzech zwycięstw prowadzą 1:0. W niedzielę mecze numer 2.