Świetne popołudnie na Miejskim. Bracia Szczepaniakowie zdominowali półfinał

To było znakomite popołudnie na Stadionie Miejskim w Ostrowie. W turnieju półfinałowym mistrzostw Polski seniorów karty rozdawali zawodnicy MDM Komputery Dreier Ostrovia. Bracia Michał i Mateusz Szczepaniak zademonstrowali świetną dyspozycję. Michał wygrał. Mateusz zakończył zawody na trzeciej pozycji.

Tak jeżdżących braci Szczepaniaków ogląda się z wielką przyjemnością. Michał rozpoczął turniej w doskonałym stylu. W wyścigach numer 3 i 5 wygrywał z ogromną przewagą nad rywalami, nie dając im najmniejszych szans. W swoim trzecim starcie zdobył punkt, przegrywając z młodszym bratem Mateuszem i Krzysztofem Buczkowskim. Później ponownie był nie do ugryzienia. Wygrał 16 bieg. W 18 znów był pierwszy, nie dając szans Piotrowi Protasiewicz. Starszy z braci zdobył 13 punktów i zajął pierwsze miejsce w imprezie.

Na trzeciej pozycji znalazł się Mateusz Szczepaniak, który rozpoczął zawody od zdobycia dwóch punktów. W 4 biegu dnia przedarł się z trzeciej pozycji, wyprzedzając Damiana Adamczaka. W szóstym biegu młodszy z braci walczył z Rafałem Okoniewskim. Na wyjściu z drugiego łuku doszło do niebezpiecznej sytuacji. Na szczęście Mateusz Szczepaniak opanował maszynę. Walkę tego duetu wykorzystał jednak Piotr Protasiewicz i to on zwyciężył. Później 28-latek nadal jeździł skutecznie. W dobrym stylu wygrał 11 bieg i był drugi w 13 gonitwie. Na zakończenie turnieju w biegu numer 20 prowadzącego Mateusza Szczepaniaka zaatakował Tomasz Jędrzejak. To był dość mocny atak, który pozwolił zawodnikowi Betardu Sparty Wrocław na zwycięstwo. Mateusz Szczepaniak z dorobkiem 11 punktów zajął więc trzecie miejsce w imprezie.

Z ostrowskiego półfinału awans wywalczyła najlepsza szósta. Ostatnie premiowane miejsce zajął Damian Baliński, który w biegu dodatkowym okazał się lepszy od Krystiana Pieszczka. Turniej finałowy na początku lipca rozgrywany będzie w Gorzowie.