Ostrovia i Jarota ze zwycięstwami, remis Centry

Czwartek był dobrym dniem dla naszych trzecioligowców. Zespół Ostrovii 1909 na własnym boisku pokonał Tarnovię Tarnowo Podgórne 1:0. W Swarzędzu po kompletu punktów sięgnęli piłkarze Jaroty Hotel, którzy pokonali Unię 2:0. Tymczasem cenny remis na wyjeździe uzyskała ostrowska Centra, która podzieliła się punktami z rezerwami Lecha Poznań.

W meczu w Ostrowie przewaga biało-czerwonych nad Tarnovią nie podlegała żadnej dyskusji. Podopieczni trenera Piotra Konstanciaka w każdym elemencie byli wyraźnie lepsi od gości. Gospodarze mieli jednak problemy ze skutecznością. Do przerwy był bezbramkowy remis. W II połowie dominacja ostrowian była jeszcze bardziej wyraźna. W końcu w 47 minucie padł gol. Autorem bramki w zamieszaniu był Patryk Perz. W kolejnych fragmentach ostrowianie mieli jeszcze kilka innych dogodnych okazji, ale więcej goli nie oglądaliśmy.

Na wyjeździe zagrały dwie pozostałe nasze drużyny. Ostrowska Centra walczyła z rezerwami Lecha Poznań. Gospodarze objęli prowadzenie w 75 minucie. Autorem bramki był Miłosz Nowicki. Dziewięć minut później remis Centrze zapewnił jej kapitan Tomasz Adamiak.

Komplet punktów zdobył za to zespół Jaroty Hotel, który grał w Swarzędzu z walczącą o utrzymanie tamtejszą Unią. JKS wygrał 2:0. W 58 minucie do siatki rywali trafił Łukasz Białożyt. W 73 minucie wynik na 2:0 dla gości ustalił Michał Grobelny.

W tabeli Centra z dorobkiem 54 punktów zajmuje 6 miejsce. ,,Oczko” niżej ze stratą punktu plasuje się Ostrovia. Na 9 pozycji mamy Jarotyę, która do tej pory zdobyła 52 punktów.

W niedzielę czeka nas ostatnia kolejka obecnych rozgrywek. W Derbach Ostrowa Wielkopolskiego zespół Centry podejmować będzie Ostrovię. Początek o godzinie 16. W Jarocinie natomiast o godzinie 12 rozpocznie się mecz, w którym zespół Jaroty Hotel podejmować będzie rezerwy Lecha Poznań.