Lider znów zmiażdżył rywala

Koszykarki Ostrovii, lider pierwszoligowych rozgrywek, nie zwalniają tempa. Biało-czerwone wygrały dziewiąty mecz w obecnych rozgrywkach. We własnej hali ostrowianki pokonały najsłabszy zespół w lidze, ekipę KS-u Sosnowiec. Ostrovia wygrała bardzo efektownie 90:66.

Początek meczu nie zapowiadał łatwej przeprawy. W I kwarcie sosnowiczanki prezentowały wysoką skuteczność, posiadając kilka punktów przewagi. W 8 minucie zespół Jacka Dyji prowadził nawet 20:14.
Wszystko zmieniło się od II kwarty. Ostrovia postawiła na obronę strefową, która całkowicie zatrzymała rywalki. II kwartę ostrowska drużyna rozpoczęła od prowadzenia 13:0. W Ostrovii świetnie grała Karolina Kaczmarek, która rozpoczynała mecz na ławce rezerwowych. Po wejściu do gry brylowała. II kwartę ostrowianki wygrały 26:89. Dzięki temu do przerwy prowadziły okazale 47:33.
Po zmianie stron sosnowiecki zespół nie miał już nic do powiedzenia. Ostrovia posiadała pełną kontrolę nad wynikiem. Biało-czerwone dominowały, systematycznie powiększając swoją przewagę. Końcowy wynik 90:66 jest najlepszym komentarzem do wydarzeń na parkiecie. Lider po raz kolejny zaprezentował wszystkie swoje atuty.
Ostrovia wygrała 9 mecz w obecnych rozgrywkach, pozostając liderem grupy B.