Finał dla Baryczy!

Siatkarki Baryczy Janków Przygodzki zanotowały w niedzielę swój największy dotychczasowy sukces. Zespół kadetek wywalczył bowiem awans do turnieju finałowego mistrzostw Wielkopolski. Ta impreza rozgrywana będzie w Wysocku Małym na początku lutego.

W niedzielę siatkarki prowadzone przez Albina Bednarczyka rozgrywały rewanżowy mecz półfinałowy w Koninie. W rywalizacji z tamtejszym KTPS-em jankowianki potrzebowały jednego wygranego seta, żeby cieszyć się z awansu. Barycz dokonała tego już w pierwszej partii, którą wygrała do 19. Wówczas też jankowski zespół był już pewny gry w wielkim finale. W kolejnych partiach szóstka Baryczy jednak nie odpuszczała. Kibice oglądali ciekawą walkę. W drugim secie gospodynie wygrały po dramatycznej końcówce 25:23. W kolejnych dwóch górą była jednak Barycz, która odpowiednio wygrała do 21 i do 20. Tym samym rewanżowy, niedzielny pojedynek zespół Albina Bednarczyka wygrał 3:1. W pierwszym spotkaniu przypomnijmy było 3:0 dla Baryczy.
Turniej finałowy mistrzostw Wielkopolski kadetek rozgrywany będzie od 8 do 10 lutego w Wysocku Małym. Organizatorem tej imprezy będzie klub z Jankowa Przygodzkiego. Do walki o medale przystąpi pięć drużyn. Obok gospodyń będą to jeszcze zespoły: Sparty Złotów, PTPS Piła, UKŻPS Kościan i UKS Poznań.