Kto tak pięknie gra? Ostrovia!

To coś pięknego oglądać w tym sezonie koszykarki Ostrovii. O doskonałej formie biało-czerwonych wiedzą już fani żeńskiego basketu, zasiadający na trybunach ostrowskiej hali. W sobotni wieczór o doskonałej postawie podopiecznych Kaspra Smektały przekonali się kibice w Siedlcach. Hitowy mecz z tamtejszym MKK ostrowianki wygrały 70:59.

Tegoroczny sezon jest dla koszykarek Ostrovii niczym piękny sen, który trwa w najlepsze. Ostrovia wygrywa. Nie ma znacznie, gdzie i z kim. Czy to niepokonany lider, czy to ekstraklasowiec, czy zespół będący na fali. Ostrovia po prostu jest świetna.
Do tej pory hala w Siedlcach była twierdzą nie do zdobycia. Do dziś. Biało-czerwone dokonały tego, co nie udało się innym. Wygrały z MKK na jego terenie! Wynik 70:50 mówi wszystko, choć zespół Kaspra Smektały musiał się sporo napracować. Początek był dla Ostrovii, która w 11 minucie miała nawet dwanaście punktów zaliczki. Później jednak gospodynie odrobiły straty. Do przerwy zespół MKK wygrywał 41:36. W III kwarcie zespół Todora Mołłowa nadal miał kilka oczek zaliczki, ale Ostrovia znakomicie wróciła do gry. W ostatniej kwarcie ostrowska drużyna kontrolowała przebieg wydarzeń na parkiecie. Wygrana 70:59 to znakomita informacja dla ostrowskich fanów żeńskiego basketu. Ostrovia z dorobkiem 10 wygranych zajmuje pozycję lidera grupy B. W piątek, 25 stycznia na zakończenie I etapu ostrowski zespół u siebie podejmować będzie SMS Łomianki.