Ostrovia pokonuje beniaminka

Piłkarze TP Ostrovii 1909 Ostrów Wlkp. pewnie wygrali 3:1 z nową w trzecioligowym gronie drużyną Kujawianki Izbicy Kujawskiej. Gra była dosyć wyrównana i żaden zespół nie osiągnął wyraźnej przewagi na boisku. Ostrowianie wykazali się jednak zdecydowanie lepszą skutecznością i nie dali rywalom szans na zdobycie punktów.

W pierwszej kolejce sezonu Ostrovia pechowo przegrała w Środzie Wielkopolskiej z tamtejszą Polonią nie wykorzystując wielu dogodnych sytuacji. Dzisiaj podopieczni trenera Piotra Konstanciaka stanęli na wysokości zadania i pewnie pokonali drużynę beniaminka III ligi Kujwawiankę Izbicę Kujawską.

W 29. minucie sędzia odgwizdał rzut karny po faulu na Marku Szymanowskim. Jedenastkę na gola zamienił kapitan Ostrovii Tomasz Kempiński. Ci sami zawodnicy brali udział w kolejnej akcji bramkowej. W 39. minucie wynik spotkania podwyższył Marek Szymanowski, który po asyście „Kempesa” znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem.

10 minut po zmianie połów trzecią bramkę dla gospodarzy zdobył Łukasz Wiącek, który oddał piękny strzał głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

Honorową bramkę dla gości w 79. minucie zdobył Piotr Gląba.

Wszystkie bramki, wypowiedzi trenerów oraz piłkarzy w materiale filmowym.

TP Ostrovia 1909 Ostrów Wlkp. – Kujawianka Izbica Kujawska 3:1 (2:0)

1:0 – Tomasz Kempiński (29. rzut karny)

2:0 – Marek Szymanowski (39.)

3:0 – Łukasz Wiącek (55.)

3:1 – Piotr Gląba (79.)

Wczoraj swoje mecze rozgrywały pozostałe III ligowe drużyny z regionu. Centra Ostrów na własnym boisku została zdemolowana przez Sokół Kleczew, przegrywając aż 0:7.

Centra Ostrów Wlkp. – Sokół Kleczew 0:7 (0:2)

0:7 Mikołaj Pignot (80)

Z kolei Jarota Jarocin pokonała Lech II Poznań 1:0, odnosząc drugie z rzędu zwycięstwo. Zwycięstwo podopiecznym trenera Janusza Niedźwiedzia już w 2. minucie zapewnił Mikołaj Marciniak.

Jarota Jarocin – Lech II Poznań 1:0 (1:0)

1:0 Mikołaj Marciniak (2.)