Kolejny medal krotoszyńskiego sumoki

Trzecie z rzędu Mistrzostwa Świata i trzeci medal – takim bezprecedensowym sukcesem może pochwalić się krotoszyński sumoka Aron Rozum. Podczas trwających od 27 do 31 sierpnia mistrzostw w japońskiej Osace wywalczył krążek koloru brązowego. Podczas całego turnieju stoczył 4 walki. Przegrał tylko jedną - z reprezentantem Bułgarii.

Zwycięską walkę o brąz wygrał z reprezentantem Ukrainy. Aron Rozum reprezentuje nasz kraj w kategorii do 85 kilogramów. Wiąże się to z koniecznością zbijania nawet 7-8 kilogramów przed zawodami rangi mistrzowskiej. Polski Związek Sumo forsuje wprowadzenie na Mistrzostwach Świata kategorii do 100 kilogramów, która obowiązuje chociażby w Europie. W takiej właśnie wadze Aron Rozum startował podczas tegorocznych zawodów Sumo Poland Open w Krotoszynie.

Krotoszyn to jeden ze zdecydowanie najprężniej działających ośrodków Sumo w Polsce. Kolejne sukcesy to też świetna promocja dla miasta i powiatu – dlatego właśnie sukcesu zawodnikowi osobiście pogratulował starosta dzisiaj starosta krotoszyński Stanisław Szczotka.