Komplet medali Białych Tygrysów

Komplet medali, złoto, srebro i brąz, wywalczyły podczas turnieju Polish Open & Warsaw Cup zawodniczki MUKS Białe Tygrysy PWiK Jarocin. W najważniejszym turnieju międzynarodowym, rozgrywanym w Polsce, na najwyższym stopniu podium stanęła Martyna Stasik, srebro wywalczyła Nicola Kaczmarek, a z brązu mogła się cieszyć Anna Zbawiona.

W tegorocznej edycji Polish Open & Warsaw Cup wystartowało ponad 350 seniorów i prawie 700 kadetów i juniorów. Po raz pierwszy w historii zawody w Warszawie w rywalizacji seniorów miały rangę G1 Światowej Federacji Taekwondo, w związku z czym na matach rywalizowali najlepsi zawodnicy praktycznie z całego świata, w tym medaliści Igrzysk Olimpijskich, Mistrzostw Świata, czy też Europy, walczący o punkty do rankingu olimpijskiego. W związku z bardzo mocną obsadą seniorską, do Warszawy przyjechały również reprezentacje narodowe juniorów i kadetów, dzięki czemu poziom turnieju był zdecydowanie wyższy niż w latach poprzednich.

W tej rywalizacji świetnie spisała się reprezentantki Białych Tygrysów Jarocin, które wywalczyły aż trzy medale. Na najwyższym podium stanęła kadetka Martyna Stasik. Piąta zawodniczka lipcowych Mistrzostw Europy Kadetów w wadze do 29 kg, w Warszawie wystartowała w nowej kategorii – 33 kg i odniosła swój największy sukces w dotychczasowej przygodzie ze sportem. W pierwszej walce Martyna pokonała Białorusinkę Arynę Krylenko (10:8), natomiast w wielkim finale uporała się z Louisą Sinkjaer Lyngbaek (7:6).

Życiowy sukces odniosła również w Warszawie kadetka Nicola Kaczmarek, rywalizująca w kategorii wagowej – 44 kg. W drodze do finału Nicola kolejno pokonała Holenderkę Noumedię Adachour (8:1), Niemkę Vivianę Valentiono (13:9) i Finkę Sini Lehto (12:1), by w walce finałowej ulec nieznacznie kolejnej Holenderce Jade Weidum (2:5).

Na najniższym stopniu podium stanęła juniorka Anna Zbawiona startująca w wadze do 63 kg. Zawodniczka Białych Tygrysów w pierwszej walce pokonała Szwedkę Matildę Nyman (8:3), by w drugiej, półfinałowej walce, ulec odwiecznej rywalce z Warszawy, Milenie Mazurek (5:7).

W Warszawie startowały także kadetki: Alicja Kowańdy, Zuzanna Bambrowicz, Natalia Wosiek i Alicja Końszczyńska, Marta Hojak i Katarzyna Półrolniczak oraz juniorki Weronika Kaik i Zuzanna Kaczmarek, które odpadły we wcześniejszej fazie turnieju.