Jarota wygrywa w derbach. Konstanciak czeka na decyzje zarządu

Drużyna Jaroty Hotel Jarocin pozostaje wciąż niepokonaną drużyną w III ligowych rozgrywkach w tym sezonie. Dziś podopieczni Janusza Niedźwiedzia odprawili z kwitkiem Ostrovię 1909. Jedyna bramka w tym meczu padła w 3 minucie. Jej strzelcem został Jacek Pacyński. Piotr Konstanciak oddał się do dyspozycji zarządu.

Spotkanie było wyrównanym widowiskiem, jednak to Jarota była stroną przeważającą. Jedyny gol w tym meczu padł w zamieszaniu podbramkowym po dobrym dośrodkowaniu z prawej strony Huberta Antkowiaka. Początkowo wydawało się, że jest to gol samobójczy, jednak ostatecznie przypisano go Jackowi Pacyńskiemu.  – Zawsze lepiej się gra prowadząc na samym początku, ale my jesteśmy pewni swoich umiejętności ,wiemy co mamy robić na boisku – powiedział Bartosz Kieliba, zawodnik Jaroty Hotel.

Piłkarze z Ostrowa najlepszą okazję do wyrównania mieli jeszcze w pierwszej połowie. Piłkę z linii bramkowej instynktownie odbił jednak golkiper Jaroty.

W drugiej połowie mająca nóż na gardle Ostrovia wzięła się do pracy, jednak brakowało jej wykończenia akcji. Po raz kolejny mecz na ławce rezerwowych rozpoczął Tomasz Kempiński. – Tomek nie jest w formie, on sam zdaje sobie z tego sprawę – mówił po meczu Piotr Konstanciak, trener Ostrovii.

Trener Ostrovii dodał także, że oficjalnie oddaje się do dyspozycji zarządu Ostrovii. Jeśli ten znajdzie innego szkoleniowca, który będzie w stanie poprawić wyniki, to on odejdzie. – Być może drużynie potrzebny jest wstrząs, ja chce dla Ostrovii jak najlepiej, dlatego mogę odejść – powiedział.

Załamany był także Dariusz Reyer, który w meczu z Jarotą wystąpił z opaską kapitańską. – Nie wiem co mamy zrobić. Jesteśmy załamani, codziennie rozmawiamy, analizujemy i nic. Zmierzamy do IV ligi i taka jest prawda – kwitował.

Warto także dodać, że kolejnej porażki doznała także inna ostrowska drużyna w III lidze. Centra w meczu wyjazdowym uległa Polonii Środa 1:2.