Ostrovia z kompletem na wyjeździe

Piłkarze ręczni Ostrovii wreszcie wygrali mecz w hali rywala. Biało-czerwoni sięgnęli po komplet punktów w Świdnicy. Po bardzo dobrym występie zespół trenera Filipa Orleańskiego pokonał tamtejszy ŚKPR 27:21. To pierwszy wyjazdowy sukces ostrowskiej drużyny w obecnych rozgrywkach.

Do tej pory ostrowskiej ,,siódemce” brakowało szczęścia w kilku wyjazdowych pojedynkach. Biało-czerwoni przegrywali bardzo nieznacznie i bardzo pechowo. Zdołali wywalczyć tylko punkt, remisując w Piekarach Śląskich.
Wyjazdowa niemoc ostrowskiej drużyny jest już przeszłością. W sobotni wieczór drużyna trenera Filipa Orleańskiego doskonale wypadła w Świdnicy. rywalem Ostrovii był czwarty w tabeli ŚKPR. Ten mecz był świetnym występem dla biało-czerwonych. Kluczem do sukcesu była postawa w defensywie. Wiele udanych interwencji zanotował też bramkarz Filip Tarko, który momentami był zaporą nie do pokonania dla przeciwników.
Emocji w sobotnim starciu nie brakowało. Losy meczu rozstrzygnięte bowiem zostały w jego ostatnich minutach. W 54 minucie był jeszcze remis 20:20. Końcówka meczu była jednak wyborna dla Ostrovii, która zdobyła siedem bramek, tracąc tylko jedną. Tym samym ostrowski zespół, jak najbardziej zasłużenie wygrał 27:21. Z dorobkiem 13 punktów ostrowianie zajmują teraz dziewiąte miejsce w tabeli. Do czwartego Viretu Zawiercie tracą jedynie trzy ,,oczka”.