KPR Ostrovia na fali. "Akademicy" bez szans

W wyśmienitych nastrojach wracają z dalekiej Białej Podlaskiej piłkarze ręczni z Ostrowa Wielkopolskiego. KPR Ostrovia rozgromił we wczorajszym meczu tamtejszych "Akademików" 34:23. Emocje w tym spotkaniu były jedynie w pierwszej połowie. Dzięki trzeciemu zwycięstwu z rzędu podopieczni Filipa Orleańskiego awansowali teraz na 6. miejsce w pierwszoligowej tabeli.

Przed wczorajszym spotkaniem zarówno trener Ostrovii - Filip Orleański, jak i zawodnicy zapewniali wielkie emocje w każdym następnym pojedynku. Dwa ostatnie kończyły się wynikiem korzystnym dla ostrowian. Trzecie zwycięstwo z rzędu, dodatkowo zanotowane na wyjeździe, dawałoby "siódemce" KPR pewność siebie i awans w tabeli. Drużyna AZS AWF Biała Podlaska borykała się natomiast z problemami. Na ławce trenerskiej zasiadł bowiem po raz pierwszy Sławomir Bodasiński. To nie był jego udany debiut.

Ostrovia przegrywała jedynie przy stanie 1:2 w 3. minucie wczorajszego spotkania. Do przerwy z trzypunktowej przewagi (16:13) cieszyli się podopieczni Filipa Orleańskiego.

Tuż przed gwizdkiem gospodarze zanotowali dwie dwuminutowe kary, dlatego Ostrovia pierwsze 90 sekund drugiej połowy grała w podwójnej przewadze. Nie udało się jednak tego wykorzystać. Mimo tego, pierwsze 10 minut drugiej połowy ostrowianie wygrali 5:1 i od stanu 21-14 w 40. min. praktycznie kontrolowali przebieg meczu. Ostatecznie wygrali wysoko, bo 34:23 i awansowali na 6. miejsce w tabeli.

- Okazałe wyjazdowe zwyciestwo zostało przypieczetowane bardzo efektowna wrzutką Łukasza Jaszki do Krzysztofa Martyńskiego nad pole bramkowe zakończonej precyzyjnym rzutem w górny róg bramki. W ostatnich fragmentach meczu swoje "pięć" minut miał także trzeci ostrowski bramkarz Bartłomiej Filipiak, odnotowując udana interwencję - mówi Filip Orleański, trener KPR.

11 bramek rzucił Jakub Tomczak, 9 Krzysztof Martyński, 5 natomiast "mózg" zespołu Łukasz Jaszka, który w tym meczu pokazał się z dobrej strony. W zespole Ostrovii brakowało kontuzjowanego Andrzeja Wasilka.

W innych spotkaniach 17. kolejki wygrywali liderzy. Gwardia Opole pokanała piłkarzy ręcznych z Tarnowa. Nielba Wągrowiec rozgromiła AZS Radom aż 43:26. Wygrał ten kaliski MKS, który pokonał ASPR Zawadzkie.

AZS AWF Biała Podlaska - Ostrovia Ostrów Wlkp. 23:34 (13:16)

AZS AWF: Adamiuk, Kubiszewski - Dębowczyk, Pezda, Wędrak 1, Kubajka 3, Makaruk 4, Niaswadzba 10, Antolak 2, Prokopiuk 1, Rutkowski 2.

Ostrovia: Adamczyk Tarko, Filipiak - Bielec 1, Kierzek 2, Sobczak 1, Piosik 2, Tomczak 11, Martyński 9, Gaze, Stupiński 2, Szefner, Jaszka 5, Dutkiewicz 1.