Dobry mecz Centry. Porażki Jaroty i Ostrovii 1909

Remisem 1:1 zakończyło się dzisiejsze spotkanie pomiędzy KKS-em Kalisz a Centrą Ostrów. W przekroju całego spotkania Centra była drużyną lepszą, stworzyła sobie też więcej sytuacji do zdobycia gola. Między słupkami KKS-u dwoił się i troił Marcin Żółtek. Swoje mecze na trzecioligowych boiskach przegrały Jarota Hotel Jarocin i Ostrovia 1909.

Podopieczni Marka Wojtasiaka od pierwszych minut narzucili swój styl gry. Niewykorzystane sytuacje lubią się jednak mścić i w 40 minucie gospodarze dopięli swego. Piłkę do bramki rywala skierował po ładnej akcji Joshua Balogun Kayode. W drugiej połowie gra się wyrównała, jednak to Centra była stroną przeważającą. Między słupkami bramki  KKS-u dwoił się i troił Marcin Żółtek. Jego kilka wybornych interwencji nie uchroniło miejscowych przed stratą gola. Punkt dla Centry uratował w ostatniej minucie Dariusz Reyer.

Swoje mecze na trzecioligowych boiskach przegrały natomiast Jarota Hotel Jarocin, która uległa 0:1 na wyjeździe Polonii Środa Wielkopolska. To trzecia z kolei porażka podopiecznych Janusza Niedźwiedzia. Ostrovia poległa 0:2, także na wyjeździe w Niechanowie z Pelikanem.

Na pierwszym miejscu w tabeli umocniła się ekipa Warty Poznań, która ma 41 punktów na koncie. Po 37 oczek mają z kolei trzy drużyny – Sokół Kleczew, Jarota i Pelikan.