"Żebyś wiedziała, że cię godnie nie pochowam" [czekamy na opinie]

Reklama

Biadki w powiecie krotoszyńskim. Proboszcz tamtejszej parafii Włodzimierz Andrzejak, podczas kolędy w domu 90-letniej Heleny Flajszer miał straszyć kobietę, że jej godnie nie pochowa. Sprawa trafiła na łamy Życia Krotoszyna. Wtedy okazało się, że lista grzechów księdza jest o wiele dłuższa. Sam duchowny uważa, że to zwykła nagonka. 

Sprawa niestosownego zachowania proboszcza z Biadek prawdopodobnie nie ujrzałaby światła dziennego, gdyby nie Maciej Hoffmann. Znany w Krotoszynie lekarz, a prywatnie sąsiad pani Heleny Flajszer. Wszystko miało się wydarzyć podczas odwiedzin księdza po kolędzie w domu seniorki. 

Sprawa trafiła na łamy Życia Krotoszyna. Redaktor naczelny gazety – Marcin Szyndrowski mówi, że wpis Macieja Hoffmanna poruszył lawinę komentarzy innych mieszkańców Biadek, którzy wcześniej, rzekomo bali się księdza, nie chcąc narazić się na podobne nieprzyjemności. 

Jednak nie wszyscy są przeciwni księdzu w Biadkach. Dobrego imienia proboszcza broni rada parafialna....

Więcej na ten temat w dzisiejszych Wydarzeniach o godzinie 17:20, 20:00 i 22:30. 

 

Komentarze

 • 123

  1
  Już się całkiem komuś w mózgu poprzewracało. Mamy rządy PiS'u i w kościele takich zjebów
  Napisano 06.04.2016 13:05 :: odpowiedz
 • Eder

  1
  Chyba się minął z powołaniem . Do Watykanu zgłosić .
  Napisano 06.04.2016 13:13 :: odpowiedz
 • arci

  1
  Tego Proboszcza widzę raz do roku... na Wszystkich Świętych i to mi wystarczy i słyszałem z jego ust ile to wywóz śmieci będzie kosztował i jeszcze parafin w to angażował ! SZOK!!!
  Napisano 06.04.2016 13:31 :: odpowiedz
 • uśmiechnieta morda

  1
  a właściwie do czego nam sa plebany potrzebne ? chyba że do opłat ,daniny prolągaty ,wymienianek ,kolyndy itd..
  Napisano 06.04.2016 13:55 :: odpowiedz
 • nieswieta

  1
  Czy tylko ten proboszcz ma coś za uszami? To co robi większość przechodzi ludzkie pojęcie. Parafia Ch..k powiat ostrowski tam to się działo i dzieje przez lata ksiądz druga wątrobę meczy a po każdym nabożeństwie w samochód i jedzie do Międzyborza na osiedle prędzej tam go spotkasz niż nigdzie indziej. Może plebania zmieniła adres? Ksiądz potrafi wspomnieć na ślubie że za mało się dało a na kolędzie czyni uwagi i żarciki o seksie. To wypada? Do tego odwiedziny w domach złych parafian ok tu nic złego nie ma ale po co ogłaszać na sumie niedzielnej "teraz jadę do miejsowosci tej i tej" strzeżcie się parafianie! W niedzielę wielkanocną wierni dowiedzieli się że kobiety były pierwsze w grobie Pana Jezusa bo są wścibskie. A gdy w pobliskiej parafii był odpust suma niedzielna trwała 20 minut. ... Długo by wymieniać inne sytuacje które nie powinny mieć miejsca
  Napisano 06.04.2016 14:17 :: odpowiedz
  • 0
   @nieswieta: widać ze nie chodzisz do tamtego kosciola tylko sluchasz plotek tych którzy są tamtejszymi parafianinami ale kościoła na oczy nie widzieli. czas zajac sie soba.
   Napisano 20.05.2016 14:08 :: odpowiedz
 • jatoja

  1
  Podłaczam się pod komentarz o księdzu z Choj....ika.Ten to dopiero artysta.Przez lata tak sie używalo,że wątrobę sie zamęczyło.Ludzi ma za dojne krowy ciągle daj i daj .Nie uczy koles w szkole ,nigdzie indziej nie pracuje ale kancelaria parafialana raz w tygodniu otwarta i to tylko godzinę,tak się biedaczyna zamęczy plotkami w wiejskim sklepiku .O spowiedzi w tygodniu zapomnij . Za to biznes robi jak wola za sluby ,chcrziny ,pogrzeby.Nawet juz wlicza poslugę organisty i koscielnego (rzecz jasna osobna kasa ale ja bierze i tak ).Szkoda słów to nie ksiądz,to łapczywy na pieniądze leń i bezczelny człowiek
  Napisano 06.04.2016 14:26 :: odpowiedz
 • mieszkaniec Biadek

  0
  Co to za ksiądz co pomylil sie z powołaniem , jaki z niego człowiek który nie umie ludzi z szacunkiem pochować.Na jego msze ludzie nawet do kościola nie chcą chodzic , dzieci chodzą do kościoła tylko dlatego , ze musza.robi egzaminy (wiadoma sprawa) lecz aby podejśc do egzaminu np na bierzmowanie to najpierw od osoby żąda 150 zł , ślubów praktycznie nie ma tu wcale kazdy woli w innej parafi , na mszy tylko mówin o polityce oraz o tym na co potrzebuje kase
  Napisano 06.04.2016 14:33 :: odpowiedz
 • redakcja wlkp24.info

  0
  Jeżeli znacie państwo więcej podobnych przypadków i potrzebujecie pomocy, to zapraszamy do naszej redakcji. Oczywiście zapewniamy pełną anonimowość.
  Napisano 06.04.2016 14:34 :: odpowiedz
 • WIDZ

  0
  na jakimprogAMIE TO BEDZIE POZDRAWIAM
  Napisano 06.04.2016 14:39 :: odpowiedz
 • redakcja wlkp24.info

  0
  Materiał wyemitowany zostanie w dzisiejszych Wydarzeniach o godzinie 17:20, 20:00 i 22:30. Cała relacja z pobytu naszej ekipy w Biadkach już niedługo na naszej antenie a także w internecie www.tvproart.pl.
  Napisano 06.04.2016 14:44 :: odpowiedz
 • parafianka

  1
  Na ostatnim mszy swietej w Chojniku dowiedzielismy sie ze parafianie zajmuja sie tylko obgadywaniem innych i zakupami w Lidlu. Ksiadz tej parfii od czasu przeszczepu stal sie bardzo gorliwym duszpasterzem. Szkoda ze wczesniej nie mial na to czasu, ale wowczas wazniejsze byly inne rozrywki, ktore wyraznie nie przystawaly ksiedzu. Coz, ksiadz ze swoim przekazem nie trafia do tych do ktorych powinien, bo obraza i wyzywa tych ktorzy chodza do kosciola, a ci ktorzy nie chodza i tak tego nie slysza. A swoimi uwagami odstrasza tych ktorzy sa w kosciele i wielu z nich woli jezdzic na msze do pobliskich kosciolow. Najlepsza opcja bylaby zmiana proboszcza, bo obecnie ksiadz u wielu swoich parafian nie ma juz szacunku bo wielu z nich pamieta jak ksiadz proboszcz siedzial pjany przed kosciolem, gdy dzieci szly na rozaniec, jak pjany w Wielki Czwartek na nabozenstwo ubral ornat na lewa strone i ogolnie nie wiedzial co sie dzieje czy jak prowadzil nabozenstwo drogi krzyzowej mialo 15 stacji.
  Napisano 06.04.2016 15:03 :: odpowiedz
 • Do parafianki

  0
  To co siedzicie tam w tym Chojniku i pierdzicie w stołki zamiast dawno sobie zmienić księdza. Bo idzie. Sami daliście przyzwolenie na takie coś to się męczcie
  Napisano 06.04.2016 15:45 :: odpowiedz
 • Marian

  1
  Ciekawe jak zachowa się bp.Edward Janiak.
  Napisano 06.04.2016 16:24 :: odpowiedz
 • Do odpowiadającego parafiance

  0
  Taki jestes mądry.Otoz nie idzie zmienic ksiedza bo takowego narzuca Kuria ,a Kuria z zdaniem wiernych sie nie liczy.Liczy sie natomiast ile dany ksiadz wydoi z parafii i przesle Kurii.To i ten z Chojnika bedzie sie trzymał.Nie wiem skąd te bajdy o możliwości zmiany księdza .Widac lubisz bredzić .
  Napisano 06.04.2016 16:28 :: odpowiedz
 • jaro

  1
  TAK smiesznego biskupa jak Janiak nie znalem w Polsce choc zyje juz 60 lat
  Napisano 06.04.2016 17:11 :: odpowiedz
 • taka jedna

  0
  Gdzie szukać tych Wydarzeń?
  Napisano 06.04.2016 17:45 :: odpowiedz
 • Koziabródka-Wojewoda Łęczycki

  0
  Polecam. https://www.youtube.com/?hl=pl&gl=PL
  Napisano 06.04.2016 17:47 :: odpowiedz
 • Lukrecja

  1
  Nie odwracajmy się od Kościoła. Wręcz przeciwnie. Rozmawiajmy o tych przykrych sprawach ale jeszcze więcej się módlmy. Kochajmy Boga i módlmy się zatem za Jego niby pasterzy. Zacznijcie, kochani (Ci, co nie chodzą), chodzić do kościoła. Zacznijcie rzucać na tacę tyle, żeby ci niby kapłani nie musieli jeździć dwuletnimi starymi samochodami-za moich czasów szczerozłotymi karocami. Poprzyjcie działaniem lub pieniądzem piękne kościelne dzieła Wolanda (katolickie radia i telewizję, katolicką prasę, Caritas, różne okazje do wsparcia ułudy lokalnego Kościoła). Dzisiaj w niedzielę byłam w kościele. Niewiele było ludzi, przeważnie starszych. Gdzie jest reszta? Gdybyście przyszli sprawdzić dowiedzielibyście się, że ci niby kapłani od lat siedzą w czarnej d...ie. Wolą nie ryzykować i póki co ten niby Kościół, potrzebuje modlitwy i wsparcia z waszej strony. Pamiętajmy, że zwycięstwo, jeśli przyjdzie, przyjdzie przez Prawdziwego Boga.
  Napisano 06.04.2016 18:27 :: odpowiedz
 • oto cały materiał

  1
  https://www.youtube.com/watch?v=LdpZLSPFrh4
  Napisano 06.04.2016 18:30 :: odpowiedz
 • oooooooooo

  0
  Ach ci księża!!!!!!!!!!!
  Napisano 06.04.2016 18:30 :: odpowiedz
 • Cesare

  1
  Proponuję więc moja siostro zamiast codziennego bywania w tym niby kościele, codzienną kontrolę szalonych zachowań współczesnych miernot i ich niby pasterzy. Bądź sobą i nie ulegaj szatańskim ułudom jako wcześniej uległaś z moim ojcem Rodrigo de Borja
  Napisano 06.04.2016 18:35 :: odpowiedz
 • ja

  2
  Wierzę, że tym razem uda nam sie wspolnie odwolać księdza z Biadek. Chodź w dzisiejszych czasach spotkac ksiedza z powolania który będzie dla ludzi a nie dla pieniędzy graniczy z cudem.. Pani Helenko zdrowia i wytrwalości .
  Napisano 06.04.2016 18:48 :: odpowiedz
  • on

   1
   @ja: Księży z powołania biskup kaliski niszczy.
   Napisano 28.04.2016 23:06 :: odpowiedz
 • krytyk2

  0
  Myślę, że proboszcz ma świadomość, że Kościół to nie on i budynek, w którym odprawia nabożeństwa, ale ludzie.
  Napisano 06.04.2016 19:04 :: odpowiedz
 • MAREK

  0
  Weźcie sobie proboszcza z Jankowa P. on wam będzie dobrze robił.
  Napisano 06.04.2016 19:04 :: odpowiedz
 • Lukrecja

  0
  To nie tak, że nie potrafię żyć bez Kościoła mój bracie. To raczej Kościół nie może żyć beze mnie i wszystkich innych, nawet tych nieprawdziwych Polaków, którym chce regulować życie. Że potrafi być w tym bardziej zdeterminowany i aktywny niż każda inna instytucja, dowodził systematycznie od wieków. Ale Kościół współczesny działa dość selektywnie. Psychologiczny, współczesny test skojarzeń pokazałby, że na hasło Kościół Katolicki odzew brzmi: złoto i grabienie dóbr wszelakich. Gdyby znalazła się jeszcze jedna taka łatwowierna jak ja i z własnej nieprzymuszonej woli zajęła się czytaniem biblii, patrystyki albo współczesnej teologii, to jakież byłoby jej zdziwienie, jeśliby myślała, że znajdzie w niej to, do czego ich współczesnych KK kieruje. Zupełne lekceważenie człowieka przez ten niby kościół od wieków trwa. I trwał będzie dopóty, dopóki strach wszelaki, umysły ich podstrzyganych owieczek ćmił będzie.
  Napisano 06.04.2016 19:13 :: odpowiedz
 • koza

  0
  Kolejny skandal księdza
  Napisano 06.04.2016 19:25 :: odpowiedz
 • Koziabródka-Wojewoda Łęczycki

  0
  Każdy z nas spotkał się ze śmiercią, każdy z nas stracił kogoś bliskiego, kochanego. Rodziców, babcię, dziadka, może własne dziecko, może męża, może w końcu sami walczymy o życie, wiedząc że niedługo zgaśnie jak resztka świecy. Kiedy rozmawiam z ludźmi na temat śmierci, a mam po temu okazję i słyszę różne zdania, jestem zadziwiony nie znajomością tematu. O ile sama śmierć nie wzbudza większych emocji, chyba że jest okupiona jakimś strasznym cierpieniem, o tyle świadomość lub nieświadomość tego, co będzie potem przeraża. I tutaj mamy sedno sprawy. Gorączka złota nad Klondike to nic. Kler płucze zwykły piasek na całym świecie od tysiącleci i złotego cielca z kruszcu wytapia. Czyż to nie było marzeniem palonych średniowiecznych alchemików przez onych ?
  Napisano 06.04.2016 19:46 :: odpowiedz
 • Cesare Borgia

  0
  Wasze pojecie śmierci jest inne niż za moich czasów z renesansu . Wtedy było jednoznaczne: nie stanowiła ona końca życia człowieka, lecz – przejście do istnienia ostatecznego, w szczęściu nie kończącego się nieba lub w cierpieniu również wiecznego i gorącego piekła. Śmierć dzisiaj, to słowo wyzwala we współczesnym człowieku różne emocje. Jedni twierdzą, że to coś nieuniknionego i sprawiedliwego, inni, że jest niesprawiedliwa, bo zabiera dzieci, osoby „dobre” a często ma łaskę nad łobuzerią warszawską. Czym zatem dla was współczesnych jest śmierć ?
  Napisano 06.04.2016 20:03 :: odpowiedz
 • ragazzo

  2
  A ja chcę być skremowany i będę sobie stał w puszce w domu na serwantce.
  Napisano 06.04.2016 21:01 :: odpowiedz
 • taka jedna

  0
  Myślę ,że nie byłoby problemu gdyby zniesiono celibat.I gdyby taki jeden z drugim księzulek miał rodzinę i musiał zapracować na nią to inaczej by patrzył na zycie.Bo teraz odprawi 1 Mszę św dziennie ,trwa to ok 40 min a potem dzień wolny i " hulaj dusza piekła niema!"Jest czas na burdele,kasyna i inne zyciowe rozrywki. Ale kler polski do celibatu nie dopuści!Bo becna sytuacja to raj na ziemi dla kleru .A ci po wioskach to się wyspecjalizowali w straszeniu prostych ludzi i manipulują nimi bez skrupułów bo wszystko to ma związek z polityką a nie z Bogiem ...
  Napisano 07.04.2016 7:08 :: odpowiedz
 • a

  0
  Koziabródka: co Ty człowieku jarasz?
  Napisano 07.04.2016 9:10 :: odpowiedz
 • Do a

  0
  Koziadupka nie musi nic jarać, wystarczy że raz na jakiś cczas na wiec KODu pojedzie i poskacze wśród swoich
  Napisano 07.04.2016 9:32 :: odpowiedz
 • taka jedna

  0
  W moim porannym wpisie zabrakło jednego słowa.Miało być :"Ale kler polski do likwidacji celibatu nie dopuści"...
  Napisano 07.04.2016 14:40 :: odpowiedz
 • do Do a

  0
  A ty na co chodzisz Do a? na ustawki?
  Napisano 07.04.2016 15:48 :: odpowiedz
 • Koziabródka-Wojewoda Łęczycki

  0
  Od zarania dziejów Kościół dążył do supremacji władzy religijnej nad świecką. Cel był prosty: podporządkować władzę świecką Kościołowi by objąć niepodzielnie rządy dusz i wyłudzać kasę. Kościół zawsze będzie zwalczał silną władzę, bo od słabych, zmuszonych do szukania poparcia z ambony da się wyłudzić więcej. Polska była areną, poligonem tej walki. Niestety, w naszym przypadku wygrał ten Kościół. Za osłabienie państwa i podporządkowanie go temu Kościołowi zapłaciliśmy cenę straszliwą, najwyższą w Europie.
  Napisano 07.04.2016 21:25 :: odpowiedz
 • Koziabródka-Wojewoda Łęczycki

  0
  Od zarania ludzkości (czy jeszcze stworzeń ludziowatych) było tak, że istot myślących było wśród nich znacznie mniej od całej reszty - bardziej zwierząt niż ludzi, których jedyną troską był następne żarcie i terminowe wypróżnianie bebechów. Współcześnie tym żrącym i wypróżniającym się są moi niby adwersarze, dlatego, że telewizja i net wyprały im mózgi. Jak się czyta cokolwiek raz na kilka lat to zaczyna się myśleć, jak się ogląda to myśleć się przestaje - a resztę pies was trącał i niech sobie siedzą przed gównianym komputerem albo innym badziewiem, jak im z tym dobrze i wystarcza im egzystencja z dnia na dzień: praca, bezmyślne lenistwo, od czasu do czasu wakacje i codzienne popisywanie się przed kumplami większą maczugą - przepraszam, pomyłem okres historyczny, oczywiście chodziło o samochód za trzy tauzen y i elektroniczne gadżety po dwadzieścia pięć pięćdziesiąt za sztukę.
  Napisano 07.04.2016 22:52 :: odpowiedz
 • racuch

  0
  Precz z kataniarzami !!!!!
  Napisano 08.04.2016 12:21 :: odpowiedz
 • do kozibródka

  0
  jesteś głupi jak cep wszystkie sprawy się wpierdalasz cembale
  Napisano 17.04.2016 13:21 :: odpowiedz
 • parafianka

  0
  może ksiądz z Chojnika kiedys zabłądził, nie powiey ze nie. Ale wazne jest ze się podniósł z nałogu i żyje w pelnej wierze. Najwięcej na księży narzekają CI, którzy do kościoła nie chodzą. Odwiedzą kościol raz na rok i pozniej dziwia sie ze mają problem z sakramentami. Czy z komunia, czy z bierzmowaniem czy ze slubem. Szczerze, chodze do kosciola do CHojnika, moje dzieci byly tam bierzmowane i pierwsze slysze zeby ktos ksiedzu placil za bierzmowanie. To jakies kpiny. Ksiadz z Chojnika sie zmienil. I to na dobre. To ze czasem wspomni o polityce, trzeba mu wybaczyc. Nie mowi jednak głosujcie za PISEM- zawsze modlił i modli się nadal o rządy mądrych ludzi. Nie o pis czy po. Jakby któreś z Was chodziło co tydzien do kosciola to by wiedziało. TO ze jezdzi po ludziach ? Moim zdaniem dobrze. Może nawroci kogos, tak jak kiedys sam został nawrocony. Każdy ma prawo błądzić. Księża też. Nie mierzmy wszystkich jedną miarą.
  Napisano 20.05.2016 14:05 :: odpowiedz
 • parafianka

  0
  To że np. policjant czy lekarz pije, gwałci i morduje to nie znaczy ze wszyscy policjanci i lekarze to pijaki i gwałciciele. Ludzie ogarnijcie sie. zamiast siedziec w internecie i komentowac zachowania innych lepiej usiadzcie i zastanowicie sie czy wy czasem jestescie tak nieskazitelni jak sie wydaje. Niektorzy ludzie robia gorsze rzeczy i co i to jest normalne ? Nie. Każdy ma prawo błądzić. Ważne ze sie z tego pozbierał.
  Napisano 20.05.2016 14:07 :: odpowiedz

Serwis WLKP24.info do swojego działania wykorzystuje pliki cookies. Stosujemy je, aby zapewnić Państwu jak największą wygodę korzystania z funkcjonalności naszego portalu.

Jeżeli zgadzają się Państwo na korzystanie z cookies przez nasz portal, prosimy o kliknięcie przycisku "Akceptuję". Jeśli nie akceptują Państwo takiego działania, należy zmienić ustawienia cookies w swojej przeglądarce.

Akceptuję

Przeczytaj naszą politykę cookies