Doświadczenie zaprocentuje

Dobrą lekcją basketu na najwyższym poziomie był dla koszykarek Ostrovii środowy pojedynek pucharowy z zespołem Lidera Pruszków. Czołowa drużyna ekstraklasy wygrała bardzo efektownie 95:48. Biało-czerwone wyciągnęły jednak wiele wniosków z tego spotkania. To wszystko ma procentować w pierwszoligowej rywalizacji.

Dominacja Lidera nie podlegała w środę żadnej dyskusji. Pruszkowianki przeważały w każdym elemencie i na każdej pozycji. Ostrovia jedynie w pierwszych minutach dotrzymywała kroku rywalowi, który później systematycznie powiększał swoje prowadzenie. Lider prowadził w tym spotkaniu przez 38 minut. Ostrovia ani razu, pięć razy mieliśmy za to remis na świetlnej tablicy. Dla podopiecznych Adama Prabuckiego ten mecz był jednym z etapów przygotowań do walki w ćwierćfinale play off. Na tym etapie rozgrywek ekstraklasy rywalem Lidera będzie toruńska Energa. Dla Ostrovii z kolei ten pierwszy pojedynek pucharowy był doskonałą lekcją. Biało-czerwone zebrały wiele doświadczeń. Teraz to wszystko ma procentować w kolejnych meczach rundy finałowej na pierwszoligowych parkietach.