Basket blisko półfinału

Za nami kolejny emocjonujący pojedynek derbowy w rozgrywkach ligi wielkopolskiej kadetek. W piątkowe popołudnie w hali gimnazjum numer 3 w Ostrowie zespół Kasprowiczanki podejmował ekipę Basketu. Derby dostarczyłī dużych emocji. Podopieczne trenera Tomasza Główki wygrały 71:59.

Jak to bywa w pojedynkach derbowych emocji nigdy nie brakuje. Nie brakowało dziś także kibiców. Spotkanie Kasprowiczanki z Basketem obserwowała duża grupa fanów młodzieżowej koszykówki. Ostrowska rywalizacja była ciekawa. Do przerwy wynik oscylował w granicach remisu. Po zmianie stron koszykarki Basketu zaczęły coraz bardziej dominować. Podopieczne trenera Tomasza Główki wykorzystywały złe zagrania swoich rywalek, zdobywając cenne punkty. Basket w IV kwarcie uzyskał kilka ,,oczek” zaliczki. Gospodynie walczyły ambitnie, jednak rywalki nie dały sobie wydrzeć wygranej. Po ciekawym meczu Basket zwyciężył 71:59. Ta wygrana powoduje, że podopieczne trenera Tomasza Główki są już niemal pewne awansu do półfinału mistrzostw Polski.