Puchar dla Kalisza. KKS lepszy w rzutach karnych

Dopiero seria rzutów karnych rozstrzygnęła kto w tym roku sięgnie po Okręgowy Puchar Polski. Lepsi w jedenastkach okazali się piłkarze KKS – u Kalisz, którzy pudłowali dwa razy, Jarota spudłowała raz więcej i przegrała. W regulaminowym czasie gry był remis 1:1. W 23 minucie golkipera Jaroty pokonał Błażej Ciesielski, wyrównanie padło po golu samobójczym.

Droga KKS-u do finału wiodła przez czwartoligowców. KKS w IV rundzie pewnie ograł Orła Mroczeń i następnie wygrał w Kobylinie. W półfinale zespół z Kalisza dopiero po rzutach karnych pokonał trzecioligową Ostrovię 1909 Ostrów Wielkopolski.

Jarota na swojej drodze miała teoretycznie łatwiejszych rywali. Jarociniacy najpierw rozbili Wielkopolanina Siemianice (6:1), następnie ograli Polonię Kępno (4:0) i w półfinale bez większych problemów uporali się z Pogonią Nowe Skalmierzyce (5:1).

Wczorajszym zwycięstwem KKS obronił puchar sprzed roku. Pełna relacja z tego wydarzenia w magazynie piłkarskim Trzecia Połowa. Gościem naszego studia będzie prezes KOZP – Andrzej Mroziński. Początek programu na antenie TV Proart wyjątkowo w środę o godzinie 21:30.

Jarota Hotel Jarocin – KKS 1925 Kalisz 1:1 (0:1), rzuty karne 3:4

0:1 – Błażej Ciesielski (23′)
1:1 – Mateusz Arian samobójcza (53′)