KPR Ostrovia na fali. ASPR Zawadzkie bez szans

Dwie różne połowy, dwa różne oblicza KPR Ostrovii mogli zobaczyć dziś kibice szczypiorniaka w Ostrowie. Podopieczni Filipa Orleańskiego nie dali szans gościom z ASPR Zawadzkie. Gospodarze zwyciężyli 36:26 i był to czwarty triumf z rzędu. Zdecydowała druga połowa, którą Ostrovia wygrała 17:11. Świetny mecz rozegrał bramkarz Filip Tarko.

Pierwszą połowę można zaliczyć do serii: łeb w łeb, punkt za punkt. Żadna z drużyn nie wypracowała wystarczającej zaliczki, by móc nagle odskoczyć przeciwnikowi. Gości bronili się jak mogli, czego dowodem są liczne kary wykluczenia w pierwszej części spotkania, zapisane na koncie zawodników ASPR Zawadzkie. Przełamanie na korzyść Ostrovii nastąpiło pod koniec pierwszej połowy. Zgrane akcje, niczym podczas treningu, prezentowali Jakub Tomczak i Paweł Piosik. Do szatni gospodarze schodzili z 18 celnymi rzutami. Goście z Zawadzkiego legitymowali się jedynie piętnastoma trafieniami.

Druga połowa to już gra Ostrovii, jaką kibice chcieliby oglądać zawsze. "Siódemka" z Ostrowa brylowała od samego początku. Jak w transie bronił Filip Tarko, który z pewnością może zostać uznany najlepszym zawodnikiem tego meczu. Konsekwentna gra w obronie i szybkie kontrataki sprawiły, że w 43. minucie Ostrovia prowadziła już 25:20. Filip Tarko zauważył, że bramkarz przyjezdnych zbyt daleko odszedł od swojej bramki. Przymierzył i jednym rzutem zapewnił 26. bramkę dla Ostrovii. Kibice wstawali z miejsc. Im bliżej końca spotkania, tym większa była przewaga zawodników KPR. Na niespełna 4 minuty przed końcowym gwizdkiem zaliczka wynosiła już 9 punktów. Niespodzianki nie było. Ostrovia zasłużenie pokonała ASPR Zawadzkie 35:26.

KPR Ostrovia - ASPR Zawadzkie 35:26 (18:15)

Adamczyk, Tarko 1, Czerwiński 1, Bielec 3, Kierzek, Sobczak 2, Piosik, Tomczak 4, Wasilek, Martyński 10, Gaze 1, Filipiak, Stupiński 3, Szefner 1, Jaszka 3, Dutkiewicz 6