Niesamowity mecz w Szczecinie

Koszykarki Ostrovii ponownie zaskoczyły swoją dyspozycją. Biało-czerwone zanotowały kolejny sukces w hali faworyta. W sobotę podopieczne trenera Kaspra Smektały wygrały na parkiecie kandydata do ekstraklasy. Po niesamowitym dreszczowcu ostrowski zespół wygrał w Szczecinie z Wilkami Morskimi 50:48.

Sobotni pojedynek na długo zapisze się w pamięci ostrowskich i szczecińskich koszykarek. Ostrovia grała osłabiona brakiem kontuzjowanej Katarzyny Szymańskiej. Trener Kasper Smektała miał ograniczone pole manewru na pozycjach obwodowych. Ostrovia pomimo osłabienia i dużego natężenia meczów w ostatnich dniach, spisywała się doskonale. Do przerwy biało-czerwone miały dziewięć punktów zaliczki. Jeszcze lepiej było w III kwarcie. W 27 minucie ostrowski zespół wygrywał 47:28. No i od tego momentu role się odwróciły. Za odrabianie strat zabrały się gospodynie. Ostrovię ogarnęła niemoc. Minutę przed końcem był remis po 48:48. W dramatycznej końcówce lepiej wypadły ostrowianki. Wygraną zapewniła Martyna Cebulska. Ostrovia dokonała rzeczy wielkiej. Wygrała w Szczecinie 50:48. Po tym sukcesie z dorobkiem sześciu zwycięstw ostrowski zespół zajmuje pozycję wicelidera w tabeli rundy finałowej. Biało-czerwone zrobiły kolejny krok w stronę awansu do kwietniowych, decydujących o ekstraklasie pojedynków.