Na spotkanie z papieżem Franciszkiem

Reklama

Już od poniedziałku na spotkanie z papieżem Franciszkiem do Krakowa zjeżdżają młodzi ludzie z całego świata. Na modlitwę, radosne spotkanie i po błogosławieństwo Ojca Świetego pojechało też wielu ostrowian. Jedna z grup przysłała nam filmiki ze stolicy Małopolski, by podzielić się wrażeniami i pokazać atmosferę 21. Światowych Dni Młodzieży.

Ks. Daniel Zarebski, wikariusz parafii Najświętszego Zbawiciela w Ostrowie Wielkopolskim na Światowe Dni Młodziezy pojechał z ponad 40 osobową grupą, którą tworzą osoby z różnych cześci diecezji kaliskiej. To głównie ostrowianie, ale też młodzież z Wysocka Wielkiego, Sycowa, Bolesławca i Jankowa Przygodzkiego.

Komentarze

 • Lukrecja Borgia

  7
  Ten Wasz współczesny Franciszek jest bardzo zadziwiającym człowiekiem. Jadąc skromnym samochodem skompromitował waszych bufoniastych hierarchów kościelnych w luksusowych autach kapiących złotem i tych wszystkich bogaczy, którzy oceniają innych tylko na podstawie zasobności portfela....biednych mają za nic....Brawo Franciszku. Kocham Ciebie tak samo jak ojca mojego Aleksandra VI. Nie wiem jednako, tkwiąc w piekle kim był naprawdę mój ojciec ? Diabelskim lubieżnikiem, przewrotnym politykiem czy papieżem na miarę Renesansu?
  Napisano 28.07.2016 18:05 :: odpowiedz
 • Cesare Borgia

  6
  Ten ich współczesny Ojciec Święty przyjechał siermiężną kolasą na Wawel a tam niejaki Rydzyk z szyderczym uśmiechem na ustach witał Go zajeżdżając z boku poszóstną karetą z dwiema lub trzema innymi jadącymi naprzód (obyczajem współczesnego kościoła polskiego) i napełnionymi katolicką szlachtą. Otaczała go straż (ABW, AW, CBA, SKW, SWW,) uszykowana w skrzydła z obopól karety i naprzód postępująca. Ponoć ochraniały go też służby pod egidą niejakiego Antka Bosego Szalonego takie jak CIA oraz FBI. Zobacz zatem moja kochana siostro jaki ten świat i nim rządzący szalony jest. Ale co tam. I tak będą z nami w ostatnim kręgu piekieł. Tak z ciekawości jednako moja piękna pytam ? Jakie masz plany spędzenia dzisiejszego wieczoru w naszej i w przyszłości ich wszystkich wspólnej czeluści piekła ?
  Napisano 28.07.2016 18:47 :: odpowiedz
 • -2
  Tak tylko piszą idioci
  Napisano 28.07.2016 22:07 :: odpowiedz
 • Patrząc z oddali

  1
  Racja Papież skromnie autem i tramwajem a Pasibrzuchy i ochrona super brykami buhaha ale Polska skromność...dwulicowosc zwłaszcza Kleru i Polityków z Kaczym Stanem na czele...acha i tym tam Rydzolem z Torunia....buhaha
  Napisano 28.07.2016 23:12 :: odpowiedz
 • dziadek

  2
  Dlaczego do tej pory NOBLA nie otrzymał ten kto wymyślił kościół ?.
  Napisano 28.07.2016 23:14 :: odpowiedz
  • jolka

   -1
   @dziadek: Mam nadzieję że jesteś ateistą i nie przyjmowałeś żadnych sakramentów pisząc tak "prostacki" komentarz.
   Napisano 29.07.2016 0:58 :: odpowiedz
  • 1
   @jolka: Czyli jest człowiekiem rozumnym i pisze bardzo trafne komentarze bo nie jest odurzony wafelkiem :P
   Napisano 29.07.2016 1:16 :: odpowiedz
 • T1 Tracz

  1
  Wymalowali flagę Polski jak jakąś pisankę, ludzie opanujcie się z tym szprejem!
  Napisano 29.07.2016 10:33 :: odpowiedz
 • Lukrecja Borgia

  0
  Diabli z piekła w którym przebywam, udostępnili, po moich wcześniejszych katolickich postach podgląd relacji z Oświęcimia. Pomimo tego, że byłam za życia wszetecznicą, nie byłam w stanie tego oglądać. Krzyczałam i wyłam . Nie do określenia jest Wasza potężna machina zbrodni na ludziach w najokrutniejszym wymyśle jaki mógł się narodzić i potworne cierpienia tego współczesnego biednego ludu . Wasi przywódcy i ich zwolennicy nadal zwiedzają i oglądają a dzieją się potworne zbrodnie na ludziach
  Napisano 29.07.2016 21:32 :: odpowiedz
 • Lukrecja Borgia

  0
  Gorzej, wiele lat po koszmarnej tam tragedii nadal ci sami sieją mowę nienawiści i zastanawiają się pewnie nad jeszcze okrutniejszym wykonywaniem zbrodni na narodach .Ciekawe co by mi Wasz współczesny papież odpowiedział gdybym zapytała ; ...Bóg widzi i dlaczego pozwala na aż takie okrucieństwa ? dlaczego doświadcza niewinnych, słabych, bezbronnych. Bo wszyscy inni mają się dobrze są bezpieczni nie cierpią nic im nie zagraża kombinując o totalnych zbrodniach czy ich przeprowadzeniu w najbliższym czasie .
  Napisano 29.07.2016 21:34 :: odpowiedz
 • Cesare Borgia

  0
  Przestań obnażać naszą katolicką rodzinę moja piękna siostro. Wszak wszyscy współcześni dawno wiedzą , że Benedykt XV i Pius XI był zwolennikiem Mussoliniego i zagorzałym faszystą. W tych czasach tysiące księży, misjonarzy i kapelanów modliło się z ambony za Mussoliniego i Hitlera. Największym jednako miłośnikiem wodza III Rzeszy był kolejny papież Pius XII. Kiedy Hitler rozpętał II wojnę światową, atakując Polskę – Watykan naszego Ojca wymownie milczał. Ponawiam wcześniejsza prośbę o spotkanie w imię prawdziwej miłości naszych ciał.
  Napisano 29.07.2016 22:02 :: odpowiedz
 • Prawy i Sprawiedliwy

  0
  W brytyjskich archiwach odnaleziono dokumenty, rzucające cień na postawę Piusa XII wobec Holokaustu i wskazujące na to, że nie chciał on otwarcie potępić hitlerowskich władz Niemiec - ogłosili włoscy historycy Mario J. Cereghino i Giuseppe Casarrubea, specjalizujący się w badaniach w londyńskim archiwum Kew Gardens. Jednym z odnalezionych dokumentów jest telegram z 19 października 1943 roku, w którym jest mowa o spotkaniu Piusa XII z przedstawicielem dyplomacji USA przy Stolicy Apostolskiej Haroldem Tittmannem. Według tego źródła, Pius XII podczas tej rozmowy, zamiast wyrazić oburzenie wielką łapanką ponad tysiąca Żydów w rzymskim getcie i ich wywozem dzień wcześniej do obozu Auschwitz, był zdenerwowany z powodu - jak zapisano jego słowa - "komunistycznych band, stacjonujących wokół Rzymu". "Bandy" te - jak wyjaśniły włoskie media - to były komórki włoskiego antyfaszystowskiego ruchu oporu.
  Napisano 29.07.2016 22:22 :: odpowiedz
 • 0
  szkoda ze nie mogę tam byc
  Napisano 30.07.2016 13:31 :: odpowiedz
 • 0
  każdy może tylko trzeba sie ruszyc
  Napisano 30.07.2016 13:33 :: odpowiedz
 • stach

  0
  nie każdego stac i w tym problem
  Napisano 30.07.2016 13:38 :: odpowiedz
 • Stasiu Stach

  0
  Kiszenie ogórków, opowiadanie tylko dobrych rzeczy o naszym kraju, sławienie Rodziny Radia Maryja jako instytucji przeciwstawiającej się cywilizacji śmierci - tego powinny się trzymać rodziny przyjmujące pielgrzymów podczas Światowych Dni Młodzieży. I takie właśnie porady znajdziemy w wydanym przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych specjalnym poradniku "Ambasador polskości". Ja tam swojej legalnie w kościele katolickim poślubionej całą noc ogóra kisiłem . A rano była ona wniebowzięta.
  Napisano 30.07.2016 21:05 :: odpowiedz
 • Czesław M

  0
  I niestety dożyjecie czasów, że kler legalnie będzie celebrował obrzęd narodowy, kropiąc, święcąc, egzorcyzmując, ośmieszając się zarazem swoim tępieniem normalności wszelakiej, a tymczasem będzie postępowało wydrążanie się religii od wewnątrz i za parę dziesiątków lat, Polska stanie się krajem równie mało chrześcijańskim jak Anglia czy Francja, z dodatkiem antyklerykalizmu, którego zaciekłość będzie proporcjonalna do władzy kleru i jego programu państwa wyznaniowego.
  Napisano 30.07.2016 21:44 :: odpowiedz
 • Koziabródka Wojewoda Łęczycki

  0
  To, co przepowiedział Miłosz wiele lat temu, stało się faktem dzisiaj. Praktykujących jest coraz mniej i mimo że (lub z tego powodu) krzyczą jeszcze głośno - stają się mniejszością. To jeszcze nie kilka milionów , ale kiedyś, za dwadzieścia, trzydzieści lat, będzie ich może właśnie tyle, może jeszcze mniej. Jak przewidział poeta, antyklerykalna zaciekłość jest teraz naturalną reakcją społeczną. Ale gdy katolicy staną się rzeczywistą mniejszością, warto pamiętać, że obowiązkiem innych będzie tolerancja wobec nich. Zarówno z punktu widzenia tożsamości religijnej "nieprawdziwych katolików", jak i obowiązków obywatela.
  Napisano 30.07.2016 22:01 :: odpowiedz
 • Koziabródka-Wojewoda Łeczycki

  0
  Zatem odcinanie się od normalności za pomocą statystyki, przekupstwa, forowaniem gwardzistów (czy innych diabelskich narzędzi szatana ) od większości społeczeństwa to kolejny krok sprawiający, że staną się oni niebawem celem ataków, tak jak inne wyodrębnione kiedyś, wiele lat temu mniejszości. Czyli dalszy zjazd w dół polską szaloną spiralą wzajemnej nienawiści. Nocy wolnej od złodziejów życzę.
  Napisano 30.07.2016 22:19 :: odpowiedz
 • Lukrecja

  0
  A ponoć według prawdziwego współczesnego chrześcijanina Jarosława Waszego Wybranego Pierwszego potrzebne jest przebaczenie, ale – jak mówią jego zwolennicy i on sam – po przyznaniu się do winy i po wymierzeniu odpowiedniej kary, łącznie z najwyższym jej wymiarem.
  Napisano 01.08.2016 19:05 :: odpowiedz
 • Cesare

  0
  Dlaczego nie czytujesz moja kochliwa siostro, sama w piekle będąc naszych czarnych i smołą zalatujących ewangelii ? Pozwolę sobie Tobie zacytować: „Wtedy Piotr zbliżył się do Niego i zapytał: Panie, ile razy mam przebaczyć, jeśli mój brat wykroczy przeciwko mnie? Czy aż siedem razy? Jezus mu odrzekł: Nie mówię ci, że aż siedem razy, lecz ani razu. No chyba, że nawet jeśli niewinny, na kolanach do ciebie będzie się czołgał, prosząc o litość. Jednak wpierw wymierzysz mu karę 222 batów na obnażone plecy. Wtedy, ewentualnie możesz wybaczyć winowajcy, ale nie wcześniej!!!" -Ewangelia według w przyszłości potępionego Jarka
  Napisano 01.08.2016 19:18 :: odpowiedz
 • 0
  Wiele lat temu w czasie waszej kampanii wyborczej obecny naczelnik państwa Jarosław mówił: "Naszym celem jest prawo i sprawiedliwość boska dla wszystkich!" Osądzić zatem i skazać winnych. Przywrócić karę śmierci Ale miecz szaleństwa i marzenia o Berezie już zaczyna ciąć wiernych wasali tak jak kiedyś pocięto generała Tadeusza Rozwadowskiego, bohatera Bitwy Warszawskiej, Kawalera Krzyża Virtuti Militari, za jego wierność legalnej władzy Wojciechowskiego i Witosa. Faktycznie to zwyczajnie jako psa go otruto. Zachęcam do przeglądania woluminów o tej materii w mojej Bibliotheca Apostolica Vaticana
  Napisano 01.08.2016 20:49 :: odpowiedz

Serwis WLKP24.info do swojego działania wykorzystuje pliki cookies. Stosujemy je, aby zapewnić Państwu jak największą wygodę korzystania z funkcjonalności naszego portalu.

Jeżeli zgadzają się Państwo na korzystanie z cookies przez nasz portal, prosimy o kliknięcie przycisku "Akceptuję". Jeśli nie akceptują Państwo takiego działania, należy zmienić ustawienia cookies w swojej przeglądarce.

Akceptuję

Przeczytaj naszą politykę cookies