Tarnów zdobyty!

Piłkarze ręczni Ostrovii znów byli słowni. Biało-czerwoni zapowiadali sukces w Tarnowie. Podopieczni trenera Filipa Orleańskiego słowa dotrzymali. Pomimo słabej dyspozycji w ataku, tamtejszy Control Process ostrowska ,,siódemka” pokonała 28:22. To piąta wygrana z rzędu! Udany powrót do drużyny zanotował Andrzej Wasilek.

Ostrowska drużyna była faworytem spotkania w Tarnowie. Biało-czerwoni wiedzieli jednak, że to nie będzie łatwa przeprawa. Walczący o utrzymanie zespół gospodarzy robił, co mógł, żeby zainkasować komplet punktów. Emocji więc nie brakowało. W I połowie ostrowianie kilka razy posiadali zaliczkę kilkubramkową, ale do przerwy lepsi byli jednak rywale, którzy wygrywali 14:13.

Swoją dominację, już na dobre, Ostrovia potwierdziła po przerwie. W II połowie, z każdą kolejną minutą przewaga podopiecznych trenera Filipa Orleańskiego była coraz bardziej widoczna. Efekt jest taki, że ostrowska drużyna wygrała sobotni mecz 28:22.

- O zwycięstwie zdecydowała dobra gra w obronie w drugiej połowie meczu i dyspozycja bramkarzy Filipa Tarko i Macieja Adamczyka. To był najsłabszy mecz Ostrovii w ofensywie. Udany powrót po kontuzji zanotował Andrzej Wasilek, który zdobył ważne bramki w w "trudnych" momentach w ataku pozycyjnym - mówi Filip Orleański, trener biało-czerwonych.

To piąta wygrana z rzędu. W rundzie rewanżowej ostrowski zespół gra więc wybornie. To znajduje odbicie w tabeli. Ostrovia przesuwa się w górę. Teraz podopieczni Filipa Orleańskiego mają w dorobku 21 punktów. Zajmują piąte miejsce! W sobotę, 16 marca w Ostrowie odbędą się wielkie derby regionu. Ostrovia podejmować będzie kaliski MKS, który zajmuje czwarte miejsce, mając na koncie także 21 punktów.

Control Process Tarnów - KPR Ostrovia 22:28 (14:13)