Kwadrans i po meczu. Ostrovia gromi rywala

Szczypiorniści KPR Ostrovia nie dali żadnych szans rywalowi, pewnie ogrywając MTS Chrzanów 39:32. Kapitalna w wkonaniu biało-czerwonych była pierwsza połowa. W 10 minucie podopieczni trenera Krzysztofa Przybylskiego prowadzili 7:1, po upływie kolejnych 10 minut na tablicy widniał wynik 17:7. W efekcie sznasę debiutu otrzymało dwóch młodzieżowców.

W pierwszych minutach spotkania goście wyglądali, jakby jeszcze nie wyszli z szatni. Byli nieporadni w obronie i w ataku, notowali mnóstwo strat, pozwalając ostrowianom na spokojne budowanie przewagi. Podobny obraz gry oglądaliśmy niemal przez całą pierwszą połowę, ktróra zakończyła się wynikiem 22:13.

W drugiej odsłonie meczu zawodnicy Ostrovii miewali przestoje, momentami brakowało odpowiedniej konentracji. Na 12 minut przed końcem meczu goście zdołali zniwelować stratę do pięciu bramek. Na więcej jednak nie było ich stać. Po stronie biało-czerwonych na wyróżnienie zasługuje w zasadzie cała drużyna. Pewnym punktem zespou był Mariusz Kuśmierczyk, dobre zawody rozegrali Patryk Staniek, Jakub Tomczak, czy Damian Krzywda, który bezbłędnie wykorzystywał rzuty karne.

Dużo dobrego można powiedzieć o grze ostrowskich bramkarzy. Zarówno Piotr Matuszczak, jak i Tomasz Piskorski kilkarotnie zatrzymywali rzuty przeciwników. Dużo minut na prakiecie spędzili świeżo upieczeni seniorzy Dawid Stempniak i Ksawery Gajek. Szansę debiutu otrzymało też dwóch juniorów: Mikołaj Przybylski oraz Patryk Marciniak, a ich pojawienie się na parkiecie wzbudziło entuzjazm na trybunach.

KPR Ostrovia - MTS Chrzanów 39:32 (22:13)