IV runda Okręgowego Pucharu Polski [wyniki]

Wczoraj rozegrano  IV rundę Okręgowego Pucharu Polski. W najciekawszych pojedynkach kaliski KKS ograł KS Opatówek 2:0, Ostrovia 1909 pokonała skromnie 1:0 LKS Gołuchów, a Jarota 3:0 Astrę Krotoszyn. Cztery gole swoim rywalom zaaplikował z kolei Biały Orzeł Koźmin, który wygrał z Olimpią Brzeziny. Ćwierćfinał rozgrywek rozegrany zostanie na wiosnę.

Pierwszego gola w meczu KS Opatówek – KKS Kalisz zdobył w 33. minucie Przemysław Balcerzak, który strzałem głową pokonał Jacka Kuświka. Siedem minut później było już 2:0 a kapitalnym uderzeniem przy samym słupku popisał się Konrad Chojnacki.

W drugiej połowie nie brakowało klarownych sytuacji dla graczy z Kalisza jednak wynik meczu nie uległ już zmianie. Warto zaznaczyć iż w końcówce o honorowe trafienie mogli pokusić się gracze Rafała Stępnia, jednak w wykończeniu akcji brakowało im precyzji. Pod koniec meczu kakaesiacy grali już w osłabieniu po czerwonej kartce dla Mateusza Stefaniaka.

Trener Morawski w tym spotkaniu dał odpocząć min. Ivelinowi Kostovovi, Rafałowi Jankowskiemu, Joshowi Balogunowi czy Łukaszowi Grabowskiemu, którzy mają być gotowi na niedzielny mecz z Jarotą.

W kolejnym pojedynku Orzeł Mroczeń pokonał Polonię Kępno 3:2.  Bez szans na korzystny rezultat drużynę Olimpii Brzeziny pozostawili z kolei gracze Białego Orła Koźmin. Podopieczni Macieja Dolaty wygrali pewnie 4:0.

- W pierwszej połowie Olimpia próbowała stwarzać sobie akcje, ale zawsze to kończyło się na naszych obrońcach, my również mieliśmy swoje sytuację ale ciężko było składnie przeprowadzić akcje że względu na deszcz i grząską murawę – mówi Szymon Gałczyński, gracz z Białego Orła.

W 20 minucie Krzysztof Matuszak bezpośrednio z rzutu różnego wkręcił piłkę do bramki czym wyprowadził swój zespół na prowadzenie.

- Od tego momentu spotkanie przebiegało już pod nasze dyktando. W drugiej połowie przyjęliśmy całkowicie inicjatywę – dodaje Gałczyński. Kolejne gole w tym pojedynku zdobywali: dwie Piotr Walczak i Michał Sztok. - Powiedziałbym raczej, że był to taki dobry trening na odbudowanie po przegranej w Gostyniu, gdzie mecz nam nie wyszedł i przygotowanie się do ważnego dla nas meczu z Lesznem.

Od ósmej minuty z prowadzenia mogli cieszyć się z kolei zawodnicy Victorii Skarszew, którzy o awans do kolejnej rundy walczyli z Pogonią Nowe Skalmierzyce. Lider IV ligowych rozgrywek w 18 minucie zaczął odrabiać straty. Najpierw do bramki Victorii trafił Damian Stasiak, w 43 minucie Pogoń na prowadzenie wyprowadził Adam Majewski, trzeciego gola dla gości zdobył  Tomasz Kaczmarek w 63 minucie.

Skromne zwycięstwo 1:0 odnieśli na wyjeździe z kolei piłkarze Ostrovii 1909, którzy pokonali LKS Gołuchów. W pierwszej połowie meczu najdogodniejsza sytuację na otwarcie wyniku miał Marek Szymanowski, ale dobrym instynktem wykazał się golkiper gospodarzy, Marcin Żółtek.

Po drugiej stronie boiska kilka razy interweniował Bartosz Jankowski, a w jednym przypadku po strzale miejscowych przed linią bramkową futbolówkę zatrzymał Łukasz Wiącek. Po zmianie stron biało-czerwoni nadal atakowali. W 62 minucie jedynego gola zdobył Patryk Perz po asyście Michała Giecza.  W końcówce spotkania po przerwach spowodowanymi problemami zdrowotnymi na boisku pojawili się Konrad Rusek i Damian Izydorski.

Zwycięstwo odniosła także inna ostrowska drużyna – Centra. Podopieczni Mariusza Posadzego wygrali 2:0 ze Stalą Pleszew.  – Zdajemy sobie sprawę, że nie będzie to łatwy mecz – mówił przed tym spotkaniem prezes klubu –Grzegorz Muss. Gole dla Centry zdobywali: Tomasz Adamiak w 26 minucie z rzutu karnego i w 38 minucie Marcin Wandzel. Warto dodać, że Wandzel to wychowanek pleszewskiego klubu, który w przeszłości występował w II ligowej Calisii Kalisz, w IV ligowym KKS 1925 Kalisz, a obecnie od kilku sezonów broni barw ostrowskiej, Centry.

Dwa ostatnie spotkania w naszym zestawieniu zakończyły się takim samym rezultatem. Victoria Ostrzeszów 3:0 pokonała Zefkę Kobyla Góra, a piłkarze Jaroty Jarocin bez większych problemów ograli w Krotoszynie miejscową Astrę. Bramki dla jarocińskiej drużyny zdobywali Mateusz Molewski, Damian Pawlak oraz Jacek Pacyński.

Ćwierćfinał rozgrywek rozegrany zostanie na wiosnę. Oto zestaw par: Orzeł Mroczeń - KKS Kalisz, Biały Orzeł Koźmin - Pogoń Nowe Skalmierzyce, Centra – Ostrovia, Victoria Ostrzeszów - Jarota Jarocin. O tym które drużyny będą gospodarzami zadecyduje losowanie.

Źródło: własne, fb