Derby na remis. KKS Kalisz - Jarota Jarocin 1:1

1:1 - takim rezultatem zakończył się wczorajszy derbowy pojedynek pomiędzy KKS-em Kalisz i Jarotą Jarocin. Bramkę dla gospodarzy w 15 minucie z rzutu karnego zdobył Rafał Jankowski, wyrównał w 37 minucie Jacek Pacyński. Po tym spotkaniu Jarota Jarocin mając na swoim koncie 15 oczek zajmuje w tabeli III ligi siódme miejsce, KKS jest piąty.

W poprzednim sezonie obie drużyny spotkały się trzykrotnie. Dwa razy w rozgrywkach III ligi górą byli piłkarze z Jarocina, raz w rzutach karnych w finale okręgowego pucharu polski wygrał KKS.  Tym razem po spotkaniu, które toczyło się w szybkim tempie padł remis 1:1.

Pierwszy gol w tym spotkaniu padł w 15 minucie. Na polu karnym napastnika gospodarzy nieprzepisowo zatrzymywał Jędrzej Ludwiczak, sędzia nie miał wątpliwości i podyktował rzut karny, którego na gola zamienił Rafał Jankowski.

W pierwszej połowie to drużyna KKS-u lepiej i szybciej operowała piłką. Podopieczni Piotra Morawskiego mieli kilka dogodnych sytuacji do zdobycia gola. Dobrze między słupkami Jaroty spisywał się Sebastian Kmiecik.

Mimo przewagi po stronie KKS-u, drużyna Jaroty doprowadziła do wyrównania. Dobrze w polu karnym znalazł się w 37 minucie Jacek Pacyński i strzałem w długi róg pokonał golkipera gospodarzy

Druga połowa toczyła się pod dyktando gości z Jarocina. Jarociniacy mieli kilka dobrych sytuacji do zdobycia gola. Najlepszej z nich nie wykorzystał Michał Grobelny.

Po tym spotkaniu Jarota Jarocin mając na swoim koncie 15 oczek zajmuje w tabeli III ligi siódme miejsce, KKS jest 5.

Więcej na temat tego spotkania we wtorkowym magazynie piłkarskim Trzecia Połowa. Początek o godzinie 18:35.