Ostrovia potwierdza siłę

Koszykarki Ostrovii ponownie zwycięskie! W sobotnie popołudnie biało-czerwone wygrały w stolicy Warmii i Mazur. Ekipę olsztyńskiego KKS-u podopieczne Kaspra Smektały pokonały 91:77. Dla Ostrovii to ogromny krok w stronę awansu do czołowej czwórki.

Ostrovia była faworytem tego meczu, jednak zespół KKS-u potrafi zaskakiwać i sprawiać problemy rywalkom. Tak też było i tym razem. Po wyrównanej I kwarcie, w kolejnej odsłonie, biało-czerwone uzyskały przewagę. Na początku III kwarty zespół Kaspra Smektały wygrywał nawet różnicą 11 punktów. Wtedy jednak ostrowianki ogarnęła niemoc. Przez pięć minut biało-czerwone zdobyły tylko dwa punkty, tracąc aż 20. To sprawiło, że w 25 minucie gospodynie objęły prowadzenie 54:47. Ostrovia była w tarapatach, ale poradziła sobie wybornie. W kluczowych momentach faworyt pokazał swoją klasę. W ostatniej odsłonie zespół Kaspra Smektały zagrał doskonale. Ostrowianki zdominowały wydarzenia na parkiecie. Rywalki nie miały zbyt wiele do powiedzenia. Ostrovia powiększała systematycznie prowadzenie, odnosząc, jak najbardziej zasłużony sukces.
Biało-czerwonych w wygranej nie przeszkodziła nawet słaba skuteczność w rzutach z dystansu. Dzisiaj ostrowianki trafiły tylko 1 z 11 rzutów za 3! To był rzut Edyty Mielczarek. Ostrovia przegrała też walkę na tablicach 35:45. Rywalki jednak popełniły aż 29 strat. Przyjezdne miały tymczasem 17 przechwytów. Po raz kolejny świetnie wypadła Agnieszka Misiek, autorka 17 punktów i 9 zbiórek.
Ostrovia wygrywając w Olsztynie zanotowała siódmą wygraną w rundzie finałowej. Biało-czerwone są więc w komfortowym położeniu przed kolejnymi meczami. Awans do czołowej czwórki jest na wyciągnięcie ręki.

KKS Olsztyn - TS Ostrovia Ostrów Wlkp. 77:91 (22:21, 15:24, 23:13, 17:33)